Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Adyen poszerzył ofertę o usługi Capital i Accounts. To tzw. wbudowane produkty finansowe

Z nowych rozwiązań mogą już korzystać klienci w Europie i USA

Adyen, międzynarodowa firma działająca w branży płatniczej, także w Polsce, poinformowała o poszerzeniu portfolio usług. Dodała do niego dwa wbudowane produkty finansowe (ang. embedded finance): Capital i Accounts. Nowe rozwiązania są już dostępne dla platform i marketplace’ów w Europie i Stanach Zjednoczonych. Aby z nich korzystać, wystarczy pojedyncza integracja z Adyen.

Przeczytajcie także: Pekao spersonalizuje komunikaty w PeoPay i Pekao24

Adyen, działając w modelu bankowości jako usługi (banking as a service) oferuje produkty finansowe, takie jak pożyczki, biznesowe konta bankowe czy wydawanie firmowych kart. Wraz z wbudowanym przetwarzaniem płatności, nowe produkty mają umożliwić platformom zwiększenie wygody ich użytkowników z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Użytkownicy będą mogli bowiem pod jednym dachem przeprowadzać swoje operacje biznesowe i finansowe.

Firma wyjaśnia, że funkcja Capital umożliwia platformom proaktywne oferowanie finansowania biznesu użytkowników, z wykorzystaniem historycznych danych dot. płatności. Z kolei produkt Accounts pozwala sprzedającym na platformach na zarządzanie swoimi finansami w miejscu prowadzenia biznesu i na uzyskanie natychmiastowego dostępu do swoich funduszy. Adyen przypomina też o usłudze Issuing, umożliwiającej użytkownikom wydawanie środków z brandowanych kart płatniczych.

Szef Adyen, Pieter van der Does, przekonuje, że tzw. embedded finance to dla jego firmy naturalny krok wychodzący poza przetwarzanie płatności. Inwestowanie w technologie i licencje bankowe sprawiło, że dzisiaj podmiot ten może oferować rozbudowany pakiet wbudowanych produktów finansowych, które wdraża się za jednym razem. To istotne m.in. w przypadku mniejszych i średnich firm.

Przeczytajcie także: IdoSell integruje się z Pigu.lt

Niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że Adyen opracował rozwiązanie wykorzystujące otwartą bankowość. Dzięki usłudze "pay by bank" przedsiębiorcy mogą na swoich stronach internetowych zastosować dodatkową metodę płatności. Wybierając ją, klient zapłaci za zakupy przelewem bezpośrednio ze swojego banku. Wcześniej podmiot chwalił się wprowadzeniem do oferty samodzielnie zaprojektowanych terminali płatniczych.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies