Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Adyen wprowadza własnego mPOS-a oraz terminal z Androidem. Na razie nie są dostępne w Polsce

Wcześniej Adyen oferował już terminale płatnicze innych producentów, a niedawno, przy współpracy z firmą Apple, zaoferował softposa na smartfony z systemem operacyjnym iOS

Adyen, obecna także w Polsce międzynarodowa firma działająca w branży płatniczej, pochwaliła się wprowadzeniem do oferty samodzielnie zaprojektowanych terminali płatniczych. Pierwszy z nich to mPOS, czyli przystawka do smartfonu albo tabletu, umożliwiająca przyjmowanie płatności bezgotówkowych. Drugi to terminal wykorzystujący coraz modniejszy obecnie w sektorze płatności system operacyjny Android.

Przeczytajcie także: Adyen wprowadza terminal aplikacyjny

– Wejście w świat terminali i stworzenie własnej serii sprzętu to potwierdzenie realizacji obietnicy, jaką składamy partnerom od początku działalności. Terminale zaprojektowaliśmy na podstawie doświadczeń wielu ostatnich lat, dlatego jesteśmy przekonani, że zapewnią one przedsiębiorcom najwyższej jakości doświadczenia w handlu – mówi Jakub Czerwiński, wiceprezes firmy na region Europy Środkowej i Wschodniej.

Nowe urządzenia na razie nie są dostępne w Polsce. mPOS jest oferowany na rynku amerykańskim, a wkrótce ma trafić także do innych krajów. Natomiast terminal z Androidem ma być dostępny jeszcze w tym roku w Europie i Ameryce Północnej. W komunikacie nie wspomina się o rynku polskim.

Przeczytajcie także: Operatorzy terminali stawiają na urządzenia z Androidem

W tym kontekście trzeba przypomnieć, że Adyen obsługuje już płatności w terminalach płatniczych (także w Polsce) z tym że oferuje urządzenia innych producentów. Co ciekawe niedawno firma ogłosiła nawiązanie współpracy z Apple i wprowadzenie do oferty softposa (terminala w postaci aplikacji do zainstalowania na iPhonie). Zastanawiające jest wobec tego, że jednocześnie Adyen zdecydował się na udostępnienie mPOS-a, który postrzegany jest jako rozwiązanie przestarzałe w porównaniu z terminalami aplikacyjnymi.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies