Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ranking najbardziej bezgotówkowych miast w Polsce. Poznajcie Cashless Cities

Zwycięzców rankingu Cashless Cities ogłosiliśmy wczoraj, podczas uroczystej gali odbywającej się w trakcie wydarzenia Local Trends w Poznaniu

Ranking najbardziej bezgotówkowych miast w Polsce Cashless Cities to projekt, którego celem jest promowanie samorządów dbających o rozwój płatności elektronicznych na swoim terenie. Na podstawie danych uzyskanych z urzędów miejskich oceniamy stopień zaawansowania poszczególnych ośrodków w budowie nowoczesnego systemu płatniczego.

Przeczytajcie także: Najbardziej znany marki płatnicze na polskim rynku

Wyniki tegorocznej edycji Cashless Cities ogłosiliśmy wczoraj podczas uroczystej gali towarzyszącej wydarzeniu Local Trends, odbywającemu się właśnie w Poznaniu. W uroczystości, oprócz redaktora naczelnego cashless.pl Jacka Uryniuka, wzięła udział Joanna Erdman, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa, która jest partnerem projektu.

Zwycięzcą rankingu Cashless Cities okazał się Wrocław. Drugie miejsce zajęły Gliwice a trzecie Lublin. Na zdjęciu nagrodę dla zwycięskiego miasta odbiera pierwszy zastępca prezydenta Wrocławia Jakub Mazur. Wszystkim miastom, także tym, którym nie udało się zająć miejsce w ścisłej czołówce, gratulujemy i zachęcamy do dalszej pracy nad wdrażaniem nowoczesnych usług płatniczych. Zachęcamy także do udziału w kolejnej edycji rankingu za rok.

Przeczytajcie także: Na polskim rynku przybywa datkomatów

A jeśli chodzi o sam ranking, to ocenialiśmy w nim trzy sfery, w których możliwość płatności bezgotówkowych jest naszym zdaniem najważniejsza dla mieszkańców większości miast: komunikacja publiczna, parkowanie oraz urzędy i inne placówki zarządzane przez magistrat. W kolejnych edycjach rankingu zamierzamy rozwijać jego metodykę oraz uzupełniać listę miast, które będą nim objęte.

Ranking, jego szczegółowe wyniki, opis metodyki badania, opinie ekspertów itd. znajdziecie w raporcie, który już jest do pobrania. Wystarczy kliknąć poniższy banner. Partnerami głównymi projektu Cashless Cities była Fundacja Polska Bezgotówkowa oraz firma Fiserv Polska, właściciel marki Polcard.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies