Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Porównywarka Ubea przejęta przez Unilink. Trwa konsolidacja rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego

Unilink to największa multiagencja w Polsce i w regionie

Unilink przejął porównywarkę Ubea. Z perspektywy multiagencji zakup porównywarki ma być uzupełnieniem strategii tzw. omnikanałowej obsługi klientów.

Przeczytajcie także: Najwięksi w ubezpieczeniach

Unilink to największa multiagencja w Polsce, a także w naszym regionie. Współpraca z agentami pozostaje dla niej kluczowa, chce jednak zapewnić sobie dostęp również do tych klientów, którzy wolą samodzielnie porównywać i kupować ubezpieczenia. Z kolei ci klienci, którzy sprawdzają ceny w internecie, ale ostatecznie wolą kupić polisę ze wsparciem agenta, będą kierowani do pośredników działających pod szyldem Unilinka. Obecnie w ramach multiagencji funkcjonuje 1,2 tys. obrandowanych placówek, a planowany jest dalszy rozwój sieci działającej pod marką Unilinka.

Ubea.pl jest jedną ze starszych polskich porównywarek ubezpieczeń, jest kontynuacją dawnego serwisu iPolisa. – Ubea podobnie jak inne porównywarki została stworzona pod kątem klientów poszukujących i porównujących ubezpieczenia online. Obecnie klienci chcą mieć możliwie szeroki wybór, a także prosty i szybki proces zakupowy. Jak wiemy z doświadczenia, same kalkulacje w internecie nie zawsze kończą się transakcją. Teraz dzięki połączeniu z Unilink, możemy zapewnić klientom obie możliwości – zakupu i dostępu do najszerszej oferty na rynku – mówi Paweł Kuczyński, prezes Ubei.

W związku z transakcją do zarządu Ubei dołącza Jakub Choromański, związany z grupą Unilink od ponad czterech lat, obecnie dyrektor ds. sprzedaży multichannel. Nowy członek zarządu posiada wieloletnie doświadczenie na rynku finansowym, które zdobył między innym w takich instytucjach jak: BNP Paribas, BGŻ Optima, BPH czy Inteligo. W grupie Unilink odpowiada m.in. za projekt kalkulatora ubezpieczeń komunikacyjnych, e-sklep czy nową stronę www.unilink.pl.

Przeczytajcie także: Duża transakcja na polskim rynku multiagencyjnym

Warto wspomnieć, że w minionym tygodniu ogłoszona została także inna istotna transakcja na polskim rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego: brytyjska PIB Group zainwestowała w multiagencję Asist. Dla Brytyjczyków to kolejna akwizycja w Polsce, wcześniej przejęli bowiem spółki brokerskie: WDB, Brokers Union oraz Exito.

Natomiast w wakacje inny brytyjski fundusz, Pollen Street Capital, nabył pakiet udziałów w multiagencji Arrant, przypieczętowując w ten sposób strategiczne partnerstwo między tym podmiotem a już wcześniej przejętą przez siebie Punktą. Transakcje te są świadectwem postępującej konsolidacji polskiego rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego, w której to zapewne i Unilink nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies