Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao rozwija serwis informacyjny. Bank udostępnił nową sekcję edukacyjną z poradnikiem kredytowym

Poradnik wyjaśnia, czym są i jak działają produkty kredytowe. Bo, jak się okazuje, wciąż duża część klientów zaskoczona jest, że rata kredytowa składa się z części kapitałowej i odsetkowej

Bank Pekao rozwija swój serwis informacyjny. Na swoim portalu internetowym udostępnił poradnik kredytowy, który ma być kompendium wiedzy dla osób posiadających kredyt hipoteczny oraz planujących zaciągnięcie takiego kredytu.

Przeczytajcie także: Pekao startuje z kampanią dot. bezpieczeństwa w sieci

Jest to dość obszerna sekcja informacyjna, w ramach której można znaleźć artykuły wyjaśniające, czym są produkty kredytowe i jak działają. Szczegółowo opisano proces zaciągania kredytu wraz ze wskazówkami, jak się przygotować do składania wniosku i jakie dokumenty będą do tego potrzebne. Znalazły się też wpisy dotyczące zasad oprocentowania czy formy spłaty (raty stałe i malejące). Przyszli klienci mogą obliczyć swoją zdolność kredytową, korzystając z przeznaczonego do tego kalkulatora, a obecni kredytobiorcy mogą też skorzystać z podpowiedzi, jak zoptymalizować spłaty, np. poprzez nadpłaty.

Przeczytajcie także: Obligacje skarbowe już w PeoPay i Pekao24

Pekao zapewnia, że wszystkie informacje zamieszczone na portalu są napisane prostym językiem. W niedalekiej przyszłości bank planuje poszerzyć sekcję edukacyjną o kolejne produkty kredytowe.

Brak wiedzy na temat zasad działania produktów kredytowych wśród znacznej części klientów banków wyszedł na jaw w ostatnim okresie, gdy raty mocno wzrosły po serii podwyżek stóp procentowych. Wielu czuło się zaskoczonych, że dużą część raty stanowią odsetki, a niezadowolenie z tego tytułu artykułowali nawet znani dziennikarze. Być może poradnik Pekao pomoże w zrozumieniu tematyki.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: BANK PEKAO

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies