Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa funkcja w aplikacji Inperly. Umożliwia korzystanie z podpisu mSzafir na platformie Teams

Wcześniej operator Inperly wdrożył już możliwość podpisywania dokumentów przez aplikację eDO App

Biuro prasowe KIR informuje o nowym partnerstwie zawartym z firmą Billennium. Jego efektem jest możliwość korzystania z kwalifikowanego podpisu mSzafir w aplikacji Inperly na platformie Microsoft Teams. Wcześniej Billennium udostępniło w apce Inperly możliwość weryfikacji tożsamości i podpisywania dokumentów za pośrednictwem dowodów osobistych z tzw. warstwą elektroniczną i przy pomocy apki eDO App.

Przeczytajcie także: Ile kosztuje Inperly?

Użytkownik Inperly może za pośrednictwem aplikacji udostępnić dokument do podpisu swojemu klientowi, interesantowi lub innemu pracownikowi. Odbiorca otrzymuje link do dokumentu zapisanego w chmurze wraz z instrukcją jak krok po kroku przeprowadzić ten proces z użyciem mSzafir lub z e-dowodem osobistym. Aby złożyć podpis elektroniczny, można wykorzystać już posiadany kwalifikowany certyfikat mSzafir lub wygenerować podpis jednorazowy, zdalnie potwierdzając tożsamość za pomocą mojeID.

mSzafir to zdalna wersja kwalifikowanego podpisu elektronicznego o gwarantowanej mocy prawnej, równej podpisowi odręcznemu. Dostępny jest w dwóch wariantach – jednorazowym lub z długim terminem ważności (na rok lub dwa lata). W odróżnieniu od standardowej wersji e-podpisu, mSzafir nie wymaga stosowania fizycznych urządzeń, takich jak karty i czytniki. Z podpisu mSzafir mogą dziś korzystać klienci takich instytucji jak m.in. PKO BP (w tym Inteligo), Pekao, mBanku czy ING.

Przeczytajcie także: eService debiutuje w Słowenii

Rozwiązanie stworzone przez Billennium można zastosować w sektorze prywatnym i każdej firmie realizującej sprzedaż produktów online – do zawierania umów na odległość, zakupu produktów i usług, nawet wymagających wysokiego poziomu bezpieczeństwa danych.

Kolejnym obszarem wykorzystania jest szeroko rozumiany sektor publiczny – urzędy miast i gmin, instytucje państwowe czy sądownictwo, np. do składania i odbioru wniosków, pism, pozwów czy obsługi mieszkańców oraz szkolnictwo wyższe, do procedowania dokumentacji dotyczącej zdalnej rekrutacji, dostarczania zgód i deklaracji z podpisem elektronicznym czy weryfikacji tożsamości studentów przed egzaminami.

Fot. CC BY 2.0

Okiem eksperta

Prowadzenie biznesu w cyfrowej rzeczywistości wymaga bezpiecznych i zaufanych rozwiązań szytych na miarę. Szczególnie doceniane są te, które umożliwiają realizowanie procesów w sposób całkowicie zdalny. Teraz, dzięki integracji mSzafir i aplikacji Inperly w ramach platformy Microsoft Teams, firmy mogą uzyskać nową jakość w obsłudze klientów. Wśród korzyści ze stosowania podpisu elektronicznego nasi klienci wymieniają wygodę i realną oszczędność czasu i pieniędzy. Zastąpienie papieru usługą cyfrową ma także wymiar ekologiczny – firma nie tylko redukuje wydatki, ale wykazuje też troskę o środowisko. O rosnącej popularności usługi świadczą dane: w 2021 r. wydaliśmy dwa razy więcej długoterminowych e-podpisów mSzafir niż w 2020 r.

Elżbieta Włodarczyk
Dyrektor Linii biznesowej podpis elektroniczny w KIR
KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies