Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa funkcja w aplikacji Inperly. Umożliwia korzystanie z podpisu mSzafir na platformie Teams

Wcześniej operator Inperly wdrożył już możliwość podpisywania dokumentów przez aplikację eDO App

Biuro prasowe KIR informuje o nowym partnerstwie zawartym z firmą Billennium. Jego efektem jest możliwość korzystania z kwalifikowanego podpisu mSzafir w aplikacji Inperly na platformie Microsoft Teams. Wcześniej Billennium udostępniło w apce Inperly możliwość weryfikacji tożsamości i podpisywania dokumentów za pośrednictwem dowodów osobistych z tzw. warstwą elektroniczną i przy pomocy apki eDO App.

Przeczytajcie także: Ile kosztuje Inperly?

Użytkownik Inperly może za pośrednictwem aplikacji udostępnić dokument do podpisu swojemu klientowi, interesantowi lub innemu pracownikowi. Odbiorca otrzymuje link do dokumentu zapisanego w chmurze wraz z instrukcją jak krok po kroku przeprowadzić ten proces z użyciem mSzafir lub z e-dowodem osobistym. Aby złożyć podpis elektroniczny, można wykorzystać już posiadany kwalifikowany certyfikat mSzafir lub wygenerować podpis jednorazowy, zdalnie potwierdzając tożsamość za pomocą mojeID.

mSzafir to zdalna wersja kwalifikowanego podpisu elektronicznego o gwarantowanej mocy prawnej, równej podpisowi odręcznemu. Dostępny jest w dwóch wariantach – jednorazowym lub z długim terminem ważności (na rok lub dwa lata). W odróżnieniu od standardowej wersji e-podpisu, mSzafir nie wymaga stosowania fizycznych urządzeń, takich jak karty i czytniki. Z podpisu mSzafir mogą dziś korzystać klienci takich instytucji jak m.in. PKO BP (w tym Inteligo), Pekao, mBanku czy ING.

Przeczytajcie także: eService debiutuje w Słowenii

Rozwiązanie stworzone przez Billennium można zastosować w sektorze prywatnym i każdej firmie realizującej sprzedaż produktów online – do zawierania umów na odległość, zakupu produktów i usług, nawet wymagających wysokiego poziomu bezpieczeństwa danych.

Kolejnym obszarem wykorzystania jest szeroko rozumiany sektor publiczny – urzędy miast i gmin, instytucje państwowe czy sądownictwo, np. do składania i odbioru wniosków, pism, pozwów czy obsługi mieszkańców oraz szkolnictwo wyższe, do procedowania dokumentacji dotyczącej zdalnej rekrutacji, dostarczania zgód i deklaracji z podpisem elektronicznym czy weryfikacji tożsamości studentów przed egzaminami.

Fot. CC BY 2.0

Okiem eksperta

Prowadzenie biznesu w cyfrowej rzeczywistości wymaga bezpiecznych i zaufanych rozwiązań szytych na miarę. Szczególnie doceniane są te, które umożliwiają realizowanie procesów w sposób całkowicie zdalny. Teraz, dzięki integracji mSzafir i aplikacji Inperly w ramach platformy Microsoft Teams, firmy mogą uzyskać nową jakość w obsłudze klientów. Wśród korzyści ze stosowania podpisu elektronicznego nasi klienci wymieniają wygodę i realną oszczędność czasu i pieniędzy. Zastąpienie papieru usługą cyfrową ma także wymiar ekologiczny – firma nie tylko redukuje wydatki, ale wykazuje też troskę o środowisko. O rosnącej popularności usługi świadczą dane: w 2021 r. wydaliśmy dwa razy więcej długoterminowych e-podpisów mSzafir niż w 2020 r.

Elżbieta Włodarczyk
Dyrektor Linii biznesowej podpis elektroniczny w KIR
KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies