Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
eService debiutuje w Słowenii. Pierwszym klientem jest tamtejszy oddział Porsche

Słowenia jest dwunastym europejskim rynkiem, na którym funkcjonuje eService

eService zadebiutował w Słowenii. To dwunasty europejski rynek, na którym największy działający w Polsce agent rozliczeniowy jest obecny pod marką własną lub brandami z grupy EVO Payments (do której sam należy).

Przeczytajcie także: Visa chce wspierać rozwój elektromobilności

Pierwszym klientem firmy na nowym rynku jest Porsche Slovenija, któremu eService zapewni obsługę płatności elektronicznych przy ładowaniu samochodów elektrycznych z wykorzystaniem systemu Moon Charge. Wprowadzane rozwiązanie ma zwiększyć wygodę i bezpieczeństwo rozliczeń za pobraną energię ze stacji ładowania. Nie wymaga bowiem wydawania kart przedpłaconych czy montowania terminali płatniczych na stacjach. Płatności będą realizowane przy pomocy aplikacji mobilnej oraz używanych w niej kart płatniczych (Visa, Mastercard) albo elektronicznych portfeli Apple Pay lub G Pay.

Przeczytajcie także: PKO BP wprowadza softposa od eService

Jak informuje eService, usługi wybrane przez Porsche Slovenija są częścią bardziej złożonego rozwiązania stworzonego z partnerem technologicznym – dostawcą urządzeń ładujących, z którym eService od lat współpracuje w Polsce i na innych rynkach europejskich.

Obecnie Porsche obsługuje ponad 160 stacji ładujących na terenie całej Słowenii, z czego ponad 50 to urządzenia szybkiego ładowania prądem stałym. Do końca przyszłego roku liczba wszystkich obsługiwanych przez koncern stacji ładowania ma przekroczyć 200 sztuk. Jak zapewniono w komunikacie, z aplikacji Moon Charge przy ładowaniu swoich pojazdów elektrycznych korzystają setki użytkowników.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: ESERVICE

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies