Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa aplikacja do weryfikacji tożsamości i składania podpisów. Inperly wykorzystuje eDO App

Narzędzie ma się sprawdzić zarówno w załatwianiu spraw urzędowych, jak i w prowadzeniu biznesu

Na polskim rynku ma niebawem wystartować Inperly (In person, remotely), czyli platforma do komunikacji, wykorzystująca możliwości e-dowodów osobistych i zintegrowana z komunikatorem Microsoft Teams. Produkt powstał w ramach współpracy firmy Billennium, Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (podmiot odpowiedzialny za eDO App) i Microsoftu.

Przeczytajcie także: Allegro Pay w ciągu roku urosło o 440 proc.

Integracja wspomnianych narzędzi sprawia, że wiele procesów może być realizowanych bez potrzeby fizycznej obecności klienta w placówce firmy czy petenta w instytucjach. Jako przykłady podaje się przyjmowanie wniosków w urzędach, prowadzenie rozpraw na odległość, organizowanie rekrutacji czy egzaminów na uczelniach, ale też podpisywanie umów o pracę albo sprzedaż i obsługę klientów.

Aplikacja Inperly działa za sprawą wykorzystania platformy chmurowej Azure oraz warstwy cyfrowej e-dowodu osobistego (do jej odczytania potrzebny jest smartfon z modułem NFC). Według MSWiA taki dokument posiada w Polsce ok. 9 mln osób (za kilka lat mają one stanowić zdecydowaną większość dowodów). Twórcy projektu przekonują, że nie będzie on wykorzystywany tylko do weryfikacji tożsamości i składania podpisu. W przyszłości produkt ma być rozbudowany m.in. o jednorazowe podpisy kwalifikowane oraz biometryczne potwierdzenie tożsamości w oparciu o paszporty i dokumenty wydawane w innych krajach.

Przeczytajcie także: Trzecia aplikacja do płatności za parkowanie w Warszawie

Firma Billennium uruchomiła przedsprzedaż aplikacji. Deklaruje, że obecnie klientom oferowany jest upust sięgający 80 proc. Standardowo miesięczny koszt licencji to 59 zł netto za użytkownika. Do tego dochodzą koszty weryfikacji tożsamości (8 zł) lub podpis z dowodu osobistego (15 zł). Promocja przedsprzedażowa dotyczy tylko kosztu licencji.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies