Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Trzecia apka do płatności za parkowanie w Warszawie. Do SkyCash i moBiLETu w końcu ma dołączyć mPay

Oferta mPay została wybrana w trybie przetargu nieograniczonego, który właśnie został rozstrzygnięty

Za pomocą aplikacji mPay będzie można opłacać postój w strefie płatnego parkowania w Warszawie. Spółka poinformowała, że jej oferta została wybrana w trybie przetargu nieograniczonego, zorganizowanego przez stołeczny Zarząd Dróg Miejskich. Podmioty mają podpisać stosowną umowę w terminie wyznaczonym przez ZDM.

Przeczytajcie także: SkyCash pomoże znaleźć wolne miejsce parkingowe?

O możliwość pobierania opłat za postój w Warszawie mPay ubiega się już od dawna. Do tej pory nie udawało mu się jednak wygrywać przetargów organizowanych przez ZDM, co doprowadziło nawet do sporu rozstrzyganego sądownie. Sytuacja w stołecznej strefie parkowania przez długi czas była zresztą nietypowa na tle innych dużych polskich miast, w których za postój można płacić wieloma aplikacjami. Tymczasem warszawiacy mogli przez długi czas korzystać jedynie z apki SkyCash, a dopiero w kwietniu 2020 r. umożliwiono im płacenie aplikacją moBiLET.

Przeczytajcie także: Bilety i parkingi w aplikacjach bankowych

Teraz do tych dwóch podmiotów ma dołączyć mPay, który wygrał rozstrzygniętą 24 maja część 1 postępowania: "Pobieranie opłat za postój w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN) w Warszawie z wykorzystaniem platform/kanałów mobilnych". Jego konkurentami w tej części były Flowbird oraz Pango. Natomiast już wcześniej, w grudniu 2021 r., rozstrzygnięto inne części tego samego postępowania, w których wygrały Mobile Traffic Data (operator aplikacji moBiLET) oraz SkyCash.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies