Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
SkyCash pomoże znaleźć wolne miejsce parkingowe? Operator pracuje nad nowym projektem

Owocem prac ma być system umożliwiający odnalezienie wolnego miejsca w strefach parkowania

SkyCash pracuje nad rozwiązaniem ułatwiającym znajdowanie miejsc parkingowych. Jak wynika z informacji opublikowanych na stronie operatora, realizuje on projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich, którego celem jest "przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych związanych z opracowaniem autonomicznego wieloźródłowego środowiska opartego o sztuczną inteligencję wspierającego zarządzanie zasobami parkingowymi i komunikacyjnymi w obszarach miejskich". Wartość projektu to prawie 6,4 mln zł.

Przeczytajcie także: Płatności za parkingi od SkyCash w apce mBanku

Owocem prac ma być system umożliwiający odnalezienie wolnych miejsc w strefach parkowania oznaczonych koordynatami GPS. Jak czytam w opisie projektu, będzie on "oparty na kamerach i analizie obrazu pojazdów i tablic rejestracyjnych oraz odbiorników radiowych i rozpoznawaniu sygnałów z nadajników umieszczonych w pojazdach". System będzie także umożliwiał kontrolę wniesienia opłaty za postój.

Jak udało mi się ustalić, projekt jest na bardzo wczesnym etapie realizacji. Z tego też powodu przedstawiciele SkyCash nie chcą na razie zdradzać szczegółów dotyczących tego przedsięwzięcia. Wiadomo jednak, że nowe udogodnienia opracowywane w ramach projektu mają wzbogacić oferowaną przez SkyCash usługę MobiParking.

Przeczytajcie także: Pango zmienia nazwę na AnyPark

Znajdowanie wolnych miejsc postojowych to zmora wielu kierowców parkujących w centrach miast. Wydaje się więc, że tego typu rozwiązanie byłoby bardzo pożądane. Natomiast opracowanie sprawnie działającego systemu jest niestety niemałym wyzwaniem. W Warszawie swoich sił w tym zakresie próbował już operator aplikacji PARKZ, a testy swojego rozwiązania Smart Parking prowadził także Comarch. Oba projekty nie doczekały się kontynuacji.

Wydaje się natomiast, że z większym powodzeniem idea smart parking jest wdrażana w Rzeszowie, gdzie pod koniec zeszłego roku został wprowadzony system monitoringu zajętości parkingów, obejmujący ok. 2200 miejsc postojowych. Za rozwiązaniem stoi Asseco. Z kolei na mniejszą skalę podobne narzędzie Comarch wdrożył w Gdańsku.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies