Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
iPhone jako terminal może stać się powszechnym widokiem. Square rozszerzył dostęp do rozwiązania

Na razie funkcja ta dostępna jest jedynie w USA. Firmy nie podały, kiedy może się pojawić w innych krajach

Firma Block (dawniej Square) poinformowała, że sprzedawcy korzystający z jej oprogramowania, mogą już używać iPhone’a jako terminala. Stało się to możliwe za sprawą szerokiego udostępnienia rozwiązania Tap to pay (dotknij, by zapłacić). Usługa jest dostępna dla iPhone’a 11 i nowszych smartfonów z iOS.

Przeczytajcie także: Przymusowa restrukturyzacja Getin Noble Banku.

Korzystanie z nowego narządzenia nie jest skomplikowane. Sprzedawca powinien na swój smartfon ściągnąć darmową aplikację Square Point of Sale, uruchomić w niej funkcję Tap to pay on iPhone, a podczas samej transakcji wpisać w odpowiednim miejscu kwotę do zapłaty. Pozostaje pokazać ekran klientowi, który zapłaci zbliżeniowo swoim urządzeniem. Co istotne, nie musi to być iPhone – zadziała też portfel cyfrowy Google czy karty bezstykowe.

Dostawcy rozwiązania zapewniają, że jest ono nie tylko bezpieczne, ale też zapewnia wysoki poziom prywatności: Apple nie zbiera na swoich urządzeniach lub serwerach informacji na temat transakcji. Na razie rozwiązanie będzie dostępne jedynie w USA – nie informowano, kiedy można się go spodziewać w innych częściach globu, chociaż warto pamiętać, że Square jest obecny np. w Europie. Trzeba też mieć na uwadze, że ten gracz nie ma wyłączności na Tap to pay od Apple – wcześniej udostępnił go Adyen.

Przeczytajcie także: Jak zacząć korzystać z Google Pay w PKO BP?

Najnowsze doniesienia nie stanowią niespodzianki – od początku roku wiadomo, że Apple pracuje nad softPOS-em, sama firma potwierdziła te doniesienia w lutym. Wiosną pojawiła się informacja o wdrożeniu rozwiązania w sklepie Apple’a w Cupertino, gdzie mieści się siedziba amerykańskiej korporacji technologicznej. Trzeba też pamiętać, że w 2020 roku technologiczny potentat kupił za ok. 100 mln dolarów kanadyjski startup Mobeewave, rozwijający oprogramowanie umożliwiające akceptację zbliżeniowych płatności mobilnych.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies