Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Należąca do ITCARD spółka Planet Pay rozpocznie wydawanie kart. Od razu będzie można dodawać je do Google Pay

Planet Pay będzie wydawać karty Visa dla swoich partnerów, takich jak prawdopodobnie firmy pożyczkowe

Na liście kart, które można dodawać do cyfrowego portfela firmy Google i płacić nimi przy pomocy Google Pay, właśnie pojawiły się instrumenty wydawane przez spółkę Planet Pay. Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie amerykańskiej firmy, Planet Pay będzie wydawać przedpłacone i kredytowe karty z logo organizacji Visa.

Przeczytajcie także: Spada popularność subskrypcji

Planet Pay to spółka należąca do firmy ITCARD, która znana jest m.in. z tego, że jest operatorem jednej z największych w Polsce sieci bankomatów i wpłatomatów (część jej urządzeń działa pod marką własną Planet Cash). Planet Pay posiada licencję instytucji płatniczej, która kilka tygodni temu została rozszerzona.

– Jest to kolejny krok w realizacji strategii ITCARD w zakresie świadczenia kompleksowych usług płatniczych dla firm z branży fintech. Rozszerzenie licencji umożliwia Planet Pay oferowanie usług wydawnictwa kart płatniczych – powiedziano wówczas serwisowi cashless.pl w biurze prasowym ITCARD.

Przeczytajcie także: Warta wprowadza płatności cykliczne kartami

ITCARD informuje, że ma już pierwszego partnera, którego klientom wydawać będzie karty, ale nie ujawnia jego nazwy. Kolejni partnerzy mają wdrażać już rozwiązania kartowe Planet Pay, a finalizacja prac spodziewana jest jeszcze w tym roku.

Jeśli zaś chodzi o firmę, która jako pierwsza ma wprowadzić karty Planet Pay do oferty, to informacja, że do Google Pay będzie można dodawać karty kredytowe tej instytucji sugerować może, że chodzi o firmę pożyczkową. Co ciekawe od niedawna karty kredytowe wydaje już jedna z takich instytucji, czyli Provident. Więcej na ten temat przeczytacie w tekście Provident wprowadził na rynek kartę kredytową. Zobaczcie, ile trzeba zapłacić za jej używanie.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies