Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KNF rozszerzył licencję spółki Planet Pay. Kłopoty firmy Diviti

Nadzór odmówił Diviti wydania licencji krajowej instytucji płatniczej

Podczas wczorajszego posiedzenia Komisja Nadzoru Finansowego podjęła kilka decyzji ważnych z punktu widzenia czytelników cashless.pl. Pierwsza z nich to wydłużenie listy usług, jakie w ramach posiadanej przez siebie licencji może świadczyć spółka Planet Pay (należąca do ITCARD firma oferująca terminale płatnicze). Zgodnie z komunikatem KNF Planet Pay może od teraz także wykonywać transfery pieniędzy realizowane za pośrednictwem kart.

Przeczytajcie także: ITCARD przejmuje obsługę 30 tys. terminali na Węgrzech

– Jest to kolejny krok w realizacji strategii ITCARD w zakresie świadczenia kompleksowych usług płatniczych dla firm z branży fintech. Rozszerzenie licencji umożliwia Planet Pay oferowanie usług wydawnictwa kart płatniczych dla większego grona klientów – podało serwisowi cashless.pl biuro prasowe ITCARD.

KNF postanowił także odmówić udzielenia licencji krajowej instytucji płatniczej spółce Diviti. Firma nie jest mi bliżej znana, ale z danych zawartych w Krajowym Rejestrze Sądowym wynika, że zamierzała świadczyć usługi maklerskie. W sierpniu 2019 r. otrzymała wpis do rejestru małych instytucji płatniczych. Wydaje się jednak, że od tamtego czasu nie rozpoczęła działalności – wciąż nie ma na przykład strony internetowej.

Przeczytajcie także: Duża awaria terminali płatniczych w całej Polsce

Z wczorajszego komunikatu KNF wynika ponadto, że stanowisko prezesa Aliora będzie mógł formalnie objąć Grzegorz Olszewski. Obowiązki prezesa tego banku Olszewski pełni od jesieni ubiegłego roku, gdy na to stanowisko został powołany po rezygnacji Iwony Dudy, która z kolei stanęła na czele innego państwowego banku, czyli PKO BP.

KNF poinformował także o braku przeciwskazań do przejęcia przez PZU Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych Energia oraz Domu Maklerskiego TMS Brokers przez fundusze CVC.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies