Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
ITCARD przejmuje obsługę 30 tys. terminali płatniczych na Węgrzech. I zmienia nazwę spółki

Polska firma podpisała umowę o współpracy z jednym z największych agentów rozliczeniowych na Węgrzech – Fizetesi Pont

ITCARD poinformował o nawiązaniu współpracy z firmą Fizetesi Pont, która jest jednym z największych agentów rozliczeniowych na Węgrzech. Obsługuje tam ok. 30 tys. terminali płatniczych, co daje jej 12-proc. udział w tamtejszym rynku. ITCARD będzie świadczyć Fizetési Pont kompleksowe usługi przetwarzania transakcji bezgotówkowych w tradycyjnych terminalach płatniczych, urządzeniach z Androidem i aplikacji softpos wszystkich klientów obsługiwanych przez węgierską spółkę.

Przeczytajcie także: Bankomaty jadą na wakacje

Węgry to dla ITCARD kolejny kraj, po Polsce, Czechach i Chorwacji, w którym spółka świadczy swoje usługi (w Czechach i Chorwacji obsługuje m.in. bankomaty). – Zawarta z Fizetesi Pont umowa to kolejny kamień milowy w naszym rozwoju. Zwiększamy skalę naszej działalności oraz rozszerzamy możliwości dostarczania rozwiązań płatniczych i outsourcingowych dla rozwoju biznesu naszych klientów w Polsce i za granicą – mówi Jarosław Chrzanowski, prezes i dyrektor generalny ITCARD.

Obecnie ITCARD obsługuje transakcje w ponad 90 tysiącach terminali płatniczych i 7 tysiącach bankomatów. Jest właścicielem sieci urządzeń Planet Cash oraz terminali płatniczych Planet Pay. Obsługuje ponad 1,5 miliona kart oraz ponad 12 milionów kart w usłudze 3DSecure. W 2021 roku firma przetworzyła 670 milionów transakcji na łączną kwotę 225 miliardów złotych.

Przeczytajcie także: Digital Fingerprints nawiązał współpracę z ITCARD

ITCARD poinformował dziś również o niewielkiej zmianie nazwy firmy, która dotychczas występowała jako IT Card Centrum Technologii Płatniczych spółka akcyjna. Od 24 czerwca 2022 r. nazwa została skrócona do ITCARD SA. Firma jednocześnie podała, że powyższe nie powoduje zmiany innych danych, takich jak numery KRS, NIP i Regon, adres siedziby czy numer rachunku bankowego.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies