Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe firmy w rejestrze małych instytucji płatniczych. Jedną z nich Bacca Pay

Obecnie w rejestrze prowadzonym przez KNF znajduje się już 35 podmiotów

Komisja Nadzoru Finansowego zaktualizowała wczoraj listę firm mogących prowadzić działalność jako mała instytucja płatnicza. W rejestrze umieszczono nowy podmiot – przeniesioną niedawno z Gdańska do Warszawy spółkę Diviti. Z wpisu do KRS wynika, że zajmować się ona będzie m.in. działalnością maklerską związaną z rynkiem papierów wartościowych i towarów giełdowych.

Przeczytajcie także: Aplikacja Bacca wkrótce zniknie z rynku

Natomiast kilka dni wcześniej na liście KNF znalazły się trzy inne firmy, w tym Bacca Pay z Warszawy. To jedna ze spółek zależnych znanej w branży insurtech firmy Bacca, która zajmuje się różnymi usługami świadczonymi dla sektora ubezpieczeń. Bacca od dawna eksperymentuje też z rozwiązaniami na rynku usług płatniczych. Jednym z nich jest np. Tuba Pay, czyli system umożliwiający przyjmowanie bezgotówkowych płatności z tytułu składek ubezpieczeniowych. Bacca oferuje też wycofywaną z końcem bieżącego roku aplikację Bacca Polisy i Płatności. Czym zajmować się będzie Bacca Pay? Zapytałem o to spółkę. Gdy otrzymam odpowiedź, zaktualizuję ten bądź napiszę nowy tekst.

Przeczytajcie także: Autopay w Millennium także na iOS

Natomiast w rejestrze małych instytucji płatniczych KNF-u znalazły się ostatnio jeszcze dwie inne firmy, czyli Numist z Poznania i Monezium z Warszawy. Jak wynika z informacji zawartych w rejestrze, pierwsza z nich zajmuje się usługami przekazu pieniężnego. Druga zaś może realizować wpłaty i wypłaty gotówki, wydawać i akceptować instrumenty płatnicze czy wykonywać transakcje płatnicze. Ogółem na liście MIP-ów prowadzonej przez polski nadzór znajduje się już 35 firm.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies