Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fintech SumUp z usługą dla klientów indywidualnych. SumUp Pay to cyfrowy portfel z programem lojalnościowym

W Polsce i kilkudziesięciu innych krajach spółka znana jest przede wszystkim jako dostawca przenośnych terminali płatniczych, tzw. mPOS-ów

Brytyjski fintech SumUp poinformował o uruchomieniu nowej usługi skierowanej do klientów indywidualnych: SumUp Pay. To darmowa aplikacja dostępna obecnie w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Włoszech, można ją pobrać z App Store oraz Google Play. Narzędzie pełni rolę cyfrowego portfela i jest powiązane z wirtualną kartą Mastercard. Tej ostatniej można używać zarówno online, jak i stacjonarnie (z pomocą Apple Pay czy Portfela Google).

Przeczytajcie także: PragmaGO przejęła część spółki Fandla Faktoring

Z SumUp Pay można przesyłać pieniądze innym użytkownikom (i wysyłać do nich prośby o transfer środków). Apka umożliwia też płatności z wykorzystaniem kodów QR oraz szybkie płatności w internecie, u sprzedawców wykorzystujących już rozwiązania SumUp. Sam fintech za najciekawszą funkcję uznaje program lojalnościowy. Użytkownicy apki otrzymują nagrody za regulowanie rachunków z wykorzystaniem SumUp Pay. Klient zyskuje więcej punktów, jeśli płaci w punkcie handlowo-usługowym korzystającym z rozwiązań tego fintechu. U tych ostatnich można też wydać zebrane punkty. Za rejestrację w usłudze firma obiecuje punkty o wartości 10 funtów.

Przeczytajcie także: Tpay nowym operatorem płatności w moimPZU

Spółka SumUp w Polsce znana jest przede wszystkim jako dostawca przenośnych terminali płatniczych, tzw. mPOS-ów. Podmiot działa jednak w 35 krajach i obsługuje na nich ponad 4 mln średnich i małych przedsiębiorstw. Oprócz rozwiązań płatniczych oferuje np. narzędzia dla sklepów internetowych. Powstały 10 lat temu fintech w sierpniu 2019 roku zdobył licencję instytucji pieniądza elektronicznego Banku Litwy, dzięki czemu może działać na terenie UE nawet po brexicie. Niedawno firma zamknęła rundę finansowania, w której pozyskała od inwestorów blisko 600 mln euro, co pozwoliło ją wycenić na 8 mld euro.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies