Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Tpay nowym operatorem płatności w moimPZU. Bank Pekao debiutuje w e-commerce

Wdrożenie ma być okazją do wykorzystania synergii w ramach grupy: PZU jest głównym akcjonariuszem Pekao, a bank posiada udziały w Tpay

PZU poinformowało o nowym operatorze obsługującym płatności w serwisie mojePZU. Jak mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl na początku lipca, jest to Tpay. Wdrożenie jest wynikiem współpracy między tym operatorem, ubezpieczycielem oraz bankiem Pekao.

Przeczytajcie także: PZU Zdrowie otwiera swój e-sklep

Tpay oraz bank zapewnią PZU obsługę płatności internetowych (zarówno w aplikacji, jak i przez portal moje.pzu.pl), w tym pełną integrację z bramką płatniczą PZU w opcji umożliwiającej opłacenie zamówienia bez opuszczenia strony. Klienci będą mogli zdecydować się na uregulowanie swojego zobowiązania m.in. pay by linkiem, Blikiem oraz kartą.

Wybór Tpay jako operatora płatności w moimPZU ma być okazją do wykorzystania synergii w ramach grupy. Przypomnę, że PZU jest głównym akcjonariuszem banku Pekao, a z kolei ten posiada udziały w Tpay. Przed zainwestowaniem w operatora bank przez lata rozwijał usługę akceptacji kart w terminalach POS. Teraz może proponować również przyjmowanie płatności kartowych w internecie, a – jak podano – to właśnie PZU jest pierwszym klientem działającym w e-commerce, który skorzysta z tej nowości w ofercie banku.

Przeczytajcie także: PZU poszerza ofertę zdrowotną w moimPZU

MojePZU to serwis samoobsługowy, za pośrednictwem którego klienci mogą m.in. kupić ubezpieczenia majątkowe czy polisy na życie, zgłosić szkodę, sprawdzić jej status, umówić się na badania lub wizytę u lekarza, a także inwestować oszczędności. Serwis ma ponad 3 mln użytkowników. Dotychczas obsługą płatności w moimPZU zajmował się eCard.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies