Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Niewiarygodny wzrost sprzedaży pożyczek przez aplikacje w BZ WBK

Dynamicznie rośnie również liczba innych transakcji dokonywanych przez klientów tego banku mobilnie

Z przedstawionych dziś danych BZ WBK wynika, że w I kw. bieżącego roku w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego, liczba pożyczek zaciągniętych przez klientów w aplikacji mobilnej wzrosła, uwaga, o 287 proc. Oczywiście tak wysoką dynamikę sprzedaży po części tłumaczy niska ubiegłoroczna baza, kiedy bank dopiero zaczynał sprzedaż kredytów konsumpcyjnych w bankowości mobilnej. Niemniej wzrost jest imponujący.

Przeczytajcie także: Nowa aplikacja Getinu zadebiutuje w maju. Będzie miała Blika

W okresie od stycznia do marca klienci BZ WBK zaciągnęli przez aplikację 3,9 tys. pożyczek. Dla porównania, we wszystkich kanałach elektronicznych bank sprzedał 38 tys. produktów kredytowych, co oznacza wzrost rok do roku o 48 proc. Aplikacja mobilna odpowiada już więc za ponad 10 proc. sprzedaży w kanałach zdalnych i szybko goni infolinię oraz internetowy serwis transakcyjny.

Gerry Byrne, pełniący obowiązki prezesa BZ WBK powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej, że przenoszenie się klientów do kanału mobilnego zaczyna przyspieszać. – Dotyczy to już nie tylko wykonywania transakcji, ale także kupowania produktów finansowych, w tym także kredytowych – stwierdził.

Przeczytajcie także: Wasz telefon może być terminalem płatniczym

Z zaprezentowanych dziś statystyk wynika ponadto, że na koniec marca BZ WBK miał 719 tys. aktywnych klientów aplikacji mobilnych. To o 35 proc. więcej niż przed rokiem. Wykonali oni 2,6 mln transakcji finansowych – o 111 proc. więcej niż w I kw. 2015 r. Wygląda więc na to, że wkrótce kanał mobilny może stać się najważniejszym sposobem korzystania z usług bankowych.

Bank podał dziś również, że na koniec I kw. jego portfel liczył 3,1 mln kart debetowych, 748,5 tys. kredytowych, prawie 185 tys. biznesowych oraz bez mała 770 tys. przedpłaconych. W przypadku tych ostatnich widać już efekty rezygnacji z ich wydawnictwa wskutek rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego. Na koniec grudnia ub. roku BZ WBK miał ponad 880 tys. kart prepaid.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies