Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa aplikacja Getinu zadebiutuje w maju. Będzie miała Blika

Nie wiadomo natomiast, czy najbliższa aktualizacja przyniesie HCE

Kilka miesięcy temu pisałem o planowanej dużej aktualizacji aplikacji Getinu. Zgodnie z informacjami uzyskanymi wówczas od przedstawicielki banku miała zostać oddana na przełomie I i II kwartału i zawierać wiele nowości, w tym Blika oraz zintegrowane płatności HCE. Dziś, aby z nich korzystać, klienci Getinu muszą mieć oddzielną apkę – Getin Wallet.

Przeczytajcie także: Duża aktualizacja IKO. Jest kilka ciekawych nowości

Jako że kwiecień ma się ku końcowi, postanowiłem odezwać się do Getinu by sprawdzić, na jakim etapie prac aktualnie się znajdują. Biuro prasowe twierdzi, że aktualizacja trafi do marketów w maju, choć konkretny termin nie jest jeszcze znany. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami aplikacja zyska funkcję generowania kodów Blik. Tym samym Getin stanie się pierwszym bankiem spoza szóstki założycieli spółki Polski Standard Płatności, który zaoferuje system płatności mobilnych Blik.

Na marginesie tej informacji trzeba jednak dodać, że nie będzie to jeszcze pełne wdrożenie tego systemu. Klienci będą mogli za jego pomocą wybierać pieniądze z bankomatów oraz płacić za zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych, ale nie będą mogli wykonywać przelewów P2P. Te trafią do aplikacji Getinu w późniejszym terminie. Nie wiadomo natomiast na 100 proc., czy przy najbliższej aktualizacji zyska ona zintegrowane płatności HCE.

Przeczytajcie także: Czy bankowe aplikacje na Windows są skazane na wymarcie?

Tymczasem wciąż czekamy na aplikację Credit Agricole. W połowie marca bank zaprezentował jej finalną wersję, o czym pisałem tutaj. Wówczas zadeklarowano, że do marketów trafi ona w ciągu kilku tygodni. W biurze prasowym CA nie chciano mi jeszcze zdradzić konkretnej daty debiutu tego rozwiązania.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies