Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mojeID teraz także w Alior Banku. Za pomocą usługi KIR-u swoją tożsamość może potwierdzać już blisko 20 mln klientów

Z mojeID mogą już korzystać klienci Aliora, PKO (i Inteligo), Pekao, ING, mBanku, Santandera, BNP, Credit Agricole, Getinu, BOŚ, BS w Brodnicy oraz banków z grup BPS i SGB

Alior dołączył do grupy banków, które oferują klientom usługę weryfikacji tożsamości mojeID. Będą z niej mogli korzystać podczas kontaktu z firmami z różnych branż, m.in. ochrony zdrowia, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej czy finansowej.

Przeczytajcie także: W którym banku mojeID i profil zaufany

MojeID to przygotowana przez KIR platforma pozwalająca klientom banków potwierdzać własną tożsamość, gdy korzystają z cyfrowych usług oferowanych przez prywatne firmy i instytucje publiczne. Po wybraniu mojeID jako sposobu uwierzytelnienia są przekierowywani do serwisu swojego banku, gdzie muszą podać login i hasło do rachunku. Następnie wracają do portalu np. firmy telekomunikacyjnej czy przychodni z już potwierdzoną tożsamością. Przy czym administrator takiego portalu nie ma dostępu do danych logowania, a bank do informacji o aktywności klienta.

Wdrożenie przeprowadzone przez bank może mieć formę uproszczoną, tak jak w przypadku Alior Banku, i sprowadzać się do usług komercyjnych. Banki mogą jednak zdecydować się na przeprowadzenie dodatkowych prac i integrację z tzw. węzłem krajowym, czyli platformą dającą dostęp do stron urzędów państwowych.

Przeczytajcie także: mojeID na platformie Authologic

Udostępniając usługę KIR-u swoim klientom, Alior Bank dołączył do grona dziewięciu banków komercyjnych (PKO BP z Inteligo, Pekao, ING, Getin, BOŚ, BNP Paribas, mBank i Credit Agricole, Santander), Banku Spółdzielczego w Brodnicy, BPS i SGB-Bank oraz banków zrzeszonych. W tym roku lista ta ma się wydłużyć jeszcze o Pocztowy. Jak podaje KIR, z usługi mojeID może już korzystać blisko 20 milionów klientów.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies