Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
System mojeID może zyskać wielu nowych klientów. Operator usługi nawiązał współpracę z fintechem Authologic

Dzięki tej kooperacji z rozwiązania mojeID będą mogli korzystać klienci Authologic, wśród których są m.in. użytkownicy Santander Leasing, Siepomaga czy Europa Ubezpieczenia

Operator systemu mojeID spółka KIR, oraz polski fintech Authologic, poinformowały o nawiązaniu współpracy. W jej wyniku z rozwiązania oferowanego przez KIR korzystać będą mogli klienci Authologic. Dzięki temu popularność systemu umożliwiającego potwierdzanie tożsamości za pomocą danych bankowych może szybko wzrosnąć. Z usług Authologic mogą już korzystać klienci wielu firm z różnych branż, np. Santander Leasing, Siepomaga czy towarzystwa Europa Ubezpieczenia.

Przeczytajcie także: Poznajcie prelegentów najbliższego Cashless Breakfast

Kooperacja KIR i Authologic oznacza, że aby zaoferować możliwość potwierdzania tożsamości za pomocą mojeID, dowolna firma korzystająca już z usług Authologic nie musi się dodatkowo integrować z systemem KIR-u. – Podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu dostępu do mojeID dla usługodawców komercyjnych, poprzez współpracę z partnerami. Authologic jest pierwszym partnerem KIR w tym modelu – mówi Wojciech Pantkowski, wiceprezes KIR.

Authologic jest operatorem platformy koordynującej i agregującej różne metody weryfikacji tożsamości online. Chwali się, że aktualnie operuje w około 200 krajach i agreguje metody weryfikujące tożsamość na bazie narzędzi biometrycznych, cyfrowych dokumentów tożsamości, jak i danych bankowych. – Rozszerzając naszą ofertę w zakresie uwierzytelnienia o mojeID, odpowiadamy na potrzeby klientów w obszarze szybkich, w pełni cyfrowych metod weryfikacji tożsamości – mówi Krzysztof Klimczak, prezes Authologic.

Przeczytajcie także: Santander w systemie mojeID

Natomiast mojeID umożliwia całkowicie zdalne potwierdzanie tożsamości osób fizycznych za pomocą bankowości elektronicznej. Usługa jest dziś dostępna dla ponad 18 mln klientów banków – czyli ok. 85 proc. wszystkich aktywnych użytkowników bankowości elektronicznej. Z mojeID mogą już korzystać klienci PKO, Pekao, ING, mBanku, Santandera, BNP Paribas, Credit Agricole, Getinu, BOŚ Bank oraz wielu banków spółdzielczych. Za pomocą systemu mojeID mogą logować się m.in. na portalach telekomów, firm ubezpieczeniowych, przychodni zdrowia, dostawców mediów itd.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies