Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Szykuje się kolejna nowość w aplikacji mObywatel. Tym razem wykazać się mogą samorządy gminne

Ruszyły zapisy do pilotażu rozwiązania "mObywatel – Uprawnienie". Liczy się kolejność zgłoszeń

Aplikacja mObywatel może się doczekać kolejnego interesującego modułu. Jej operator zaprasza samorządy gminne do wzięcia udziału w projekcie "mObywatel – Uprawnienie". Rozwiązanie umożliwi samorządom prowadzenie ewidencji i wydawanie lokalnych dokumentów elektronicznych w systemie mObywatel. Mogą to być elektroniczna lokalna karty dużej rodziny, karta wędkarza czy karty mieszkańca.

Przeczytajcie także: Santander uruchomił porównywarkę ubezpieczeń komunikacyjnych

Nowy moduł mObywatel pozwoli wydawać mieszkańcom dokumenty na podstawie zapisanych w systemie danych, umożliwi również tworzenie różnych rodzajów dokumentów elektronicznych na przygotowanych i dostępnych szablonach oraz da możliwość zarządzania nimi.

Operator aplikacji informuje, że pilotaż usługi dla samorządów przeprowadzany jest w formie naboru otwartego i obejmie pięć gmin, które zgłoszą się jako pierwsze (zgłoszenia są przyjmowane do końca sierpnia). Jednostki te nie mogą posiadać systemu teleinformatycznego do wydawania dokumentów.

Przeczytajcie także: Fintech Carsmile tworzy brokera kredytów samochodowych online

Apka mObywatel pełni rolę cyfrowego portfela, w którym można przechowywać m.in. prawo jazdy, legitymację szkolną lub studencką, Kartę Dużej Rodziny czy Unijny Certyfikat Covid. W narzędziu pojawił się też moduł Diia.pl dla obywateli Ukrainy i cały czas jest on rozwijany. Niedawno okazało się, że aplikacja mObywatel będzie miała taką wartość, jak stosowane obecnie dowody osobiste. W narzędziu, dostępnym także w wersji przeglądarkowej, ma się również pojawić zintegrowany system e-Płatności.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies