Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Szykuje się kolejna nowość w aplikacji mObywatel. Tym razem wykazać się mogą samorządy gminne

Ruszyły zapisy do pilotażu rozwiązania "mObywatel – Uprawnienie". Liczy się kolejność zgłoszeń

Aplikacja mObywatel może się doczekać kolejnego interesującego modułu. Jej operator zaprasza samorządy gminne do wzięcia udziału w projekcie "mObywatel – Uprawnienie". Rozwiązanie umożliwi samorządom prowadzenie ewidencji i wydawanie lokalnych dokumentów elektronicznych w systemie mObywatel. Mogą to być elektroniczna lokalna karty dużej rodziny, karta wędkarza czy karty mieszkańca.

Przeczytajcie także: Santander uruchomił porównywarkę ubezpieczeń komunikacyjnych

Nowy moduł mObywatel pozwoli wydawać mieszkańcom dokumenty na podstawie zapisanych w systemie danych, umożliwi również tworzenie różnych rodzajów dokumentów elektronicznych na przygotowanych i dostępnych szablonach oraz da możliwość zarządzania nimi.

Operator aplikacji informuje, że pilotaż usługi dla samorządów przeprowadzany jest w formie naboru otwartego i obejmie pięć gmin, które zgłoszą się jako pierwsze (zgłoszenia są przyjmowane do końca sierpnia). Jednostki te nie mogą posiadać systemu teleinformatycznego do wydawania dokumentów.

Przeczytajcie także: Fintech Carsmile tworzy brokera kredytów samochodowych online

Apka mObywatel pełni rolę cyfrowego portfela, w którym można przechowywać m.in. prawo jazdy, legitymację szkolną lub studencką, Kartę Dużej Rodziny czy Unijny Certyfikat Covid. W narzędziu pojawił się też moduł Diia.pl dla obywateli Ukrainy i cały czas jest on rozwijany. Niedawno okazało się, że aplikacja mObywatel będzie miała taką wartość, jak stosowane obecnie dowody osobiste. W narzędziu, dostępnym także w wersji przeglądarkowej, ma się również pojawić zintegrowany system e-Płatności.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies