Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowości w Diia.pl. Dokument stał się cyfrowym pozwoleniem na pobyt

Diia.pl to moduł aplikacji mObywatel dla Ukraińców, którzy przekroczyli granicę polsko-ukraińską po 24 lutego 2022 roku

Do katalogu dokumentów pobytowych dodano Diia.pl, czyli elektroniczny dokument wydawany obywatelom Ukrainy, którzy przekroczyli granicę polsko-ukraińską po 24 lutego 2022 roku. Dzięki temu jego posiadacz może przekraczać granice zewnętrzne UE i przemieszczać się w ramach strefy Schengen (przez 90 dni w ciągu każdego 180-dniowego okresu). Wymagany jest jednak do tego także ważny dokument podróży, np. paszport.

Przeczytajcie także: Develia i The Heart stworzą platformę do wynajmu mieszkań

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji 12 lipca przekazało Komisji Europejskiej zgłoszenie tymczasowo wykorzystywanego dokumentu Diia.pl, jako poświadczającego legalność pobytu w Polsce. Informacje na temat dokumentu zostały też przesłane do państw członkowskich wspólnoty i państw stowarzyszonych strefy Schengen. Jeszcze wiosną w Diia.pl pojawił się unijny certyfikat COVID, ułatwiający podróżowanie między krajami UE. Zaświadcza on, że dana osoba przebyła chorobę COVID-19, posiada negatywny wynik testu lub została zaszczepiona przeciwko tej chorobie.

Przeczytajcie także: Ponad miliard transakcji w programie Polska Bezgotówkowa

Warto przypomnieć, że Diia.pl to moduł aplikacji mObywatel. Mobilny dokument można pobierać w sklepach App Store oraz Google Play. Prawo do korzystania z modułu Diia.pl mają pełnoletni obywatele Ukrainy, którzy przekroczyli granicę polsko-ukraińską po 24 lutego 2022 roku, mają nadany numer PESEL i aktywny Profil Zaufany. Dokument Diia.pl (Дія пл), którego nazwa jest nawiązaniem do ukraińskiej rządowej aplikacji mobilnej Diia, do tej pory pobrano 80 tys. razy.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies