Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowości w aplikacji mObywatel. Użytkownicy modułu Diia.pl skorzystają m.in. z e-recepty

Dokument Diia.pl powstał z myślą o uchodźcach z Ukrainy i służy m.in. do potwierdzania tożsamości

W najnowszej wersji aplikacji mObywatel pojawiły się kolejne usługi dla użytkowników dokumentu Diia.pl, czyli modułu stworzonego z myślą o ukraińskich uchodźcach. Jedną z nich jest e-recepta. Z jej pomocą można w prosty sposób zrealizować w aptece receptę, w tym celu wystarczy okazać kod QR na ekranie telefonu. W efekcie znika potrzeba podawania numeru PESEL i kodu dostępu.

Przeczytajcie także: Revolut przenosi wszystkich europejskich klientów do banku

Kolejną nowością w module Diia.pl jest unijny certyfikat COVID, ułatwiający podróżowanie między krajami UE. Zaświadcza on, że dana osoba przebyła chorobę COVID-19, posiada negatywny wynik testu lub została zaszczepiona przeciwko tej chorobie.

Aby korzystać z tych nowości, należy zaktualizować aplikację mObywatel do wersji 2.4.6 dla smartfonów z systemem operacyjnym iOS lub 3.1.6 dla urządzeń z Androidem. Osoba, która nie posiada apki, może ją ściągnąć z marketu App Store lub Google Play. Prawo do korzystania z modułu Diia.pl mają pełnoletni obywatele Ukrainy, którzy przekroczyli granicę polsko-ukraińską po 24 lutego 2022 roku, mają nadany numer PESEL i aktywny Profil Zaufany (będzie potrzebny przy aktywacji aplikacji).

Przeczytajcie także: Flexee chwali się rundą finansowania

Nazwa Diia.pl to nawiązanie do ukraińskiej rządowej aplikacji mobilnej Diia (Дія). Z rozwiązania korzysta ponoć ponad 31 tys. obywateli Ukrainy przebywających w Polsce. Dokument pozwala w prosty sposób potwierdzić tożsamość tak samo skutecznie jak przy użyciu paszportu lub dowodu osobistego. Rozwiązanie jest dobrowolne i w pełni bezpłatne.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies