Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Diia.pl to specjalny moduł aplikacji mObywatel dla Ukraińców. Ma być dostępny w połowie marca

Nazwa modułu umożliwiającego obywatelom Ukrainy potwierdzanie tożsamości nawiązuje do ukraińskiej rządowej aplikacji mobilnej Diia (Дія)

W aplikacji mObywatel pojawi się nowy moduł, za pomocą którego pełnoletni obywatele Ukrainy będą mogli w Polsce potwierdzać swoją tożsamość. Dokument będzie się nazywał Diia.pl (Дія пл), co jest nawiązaniem do ukraińskiej rządowej aplikacji mobilnej Diia.

Przeczytajcie także: IT Card znosi opłaty od transakcji kartami wydanymi w Ukrainie

Nowy mobilny dokument będzie dostępny po aktualizacji mObywatela, która w połowie marca ma się pojawić w sklepach App Store i Google Play. A o planach wprowadzenia takiego rozwiązania mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl już w zeszłym tygodniu w tekście: Będzie ukraińska wersja aplikacji mObywatel. Trwają intensywne prace.

Udostępnienie specjalnego modułu w aplikacji mObywatel jest jednym z działań, które mają ułatwić uchodźcom funkcjonowanie w Polsce i korzystanie z usług cyfrowych. Rada Ministrów przyjęła wczoraj projekt ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy, na mocy której każda osoba objęta wsparciem uzyska numer PESEL oraz możliwość założenia Profilu Zaufanego.

Przeczytajcie także: Amerykańskie organizacje płatnicze opuszczają Rosję

mObywatel do rządowa aplikacja mobilna, będąca cyfrowym portfelem na dokumenty. Znależć w niej można m.in. odzwierciedlenie danych z dowodu osobistego, mPrawo Jazdy, mPojazd, Unijny Certyfikat COVID, a także m.in. swoje e-recepty i Kartę Dużej Rodziny.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies