Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ponad 4,7 tys. rachunków przeniesionych z pomocą systemu Ognivo. KIR przedstawił dane za II kw. 2022 roku

To wynik zbliżony do tych zanotowanych w poprzednich latach, ale znacznie niższy od danych przedstawionych w 2019 roku

KIR przedstawił dane dotyczące funkcjonowania systemu Ognivo w II kw. 2022 roku. W tym czasie na przeniesienie rachunku bankowego przy pomocy tego rozwiązania zdecydowały się 4704 osoby. Dla porównania: w analogicznym okresie 2021 roku taką decyzję podjęło 4013 klientów, a w roku 2020 w okresie od kwietnia do czerwca złożono 4395 wniosków. Tymczasem w 2019 roku tylko w tym jednym kwartale na takie działanie zdecydowało się blisko 16 tys. klientów.

Przeczytajcie także: Revolut ma już ponad 20 mln klientów

Najwięcej wniosków o przeniesienie rachunku w poprzednim kwartale wpłynęło w maju (ponad 1,7 tys.). Kolejny już raz ponad 99 proc., czyli 4656 klientów zdecydowało się także na zamknięcie dotychczasowego rachunku. Z opcji przeniesienia salda skorzystało 4451 osób, czyli około 95 proc. obsługiwanych. O przeniesienie zleceń stałych wystąpiło 739 osób, a o przeniesienie poleceń zapłaty 484 klientów. To wyniki zbliżone do tych zanotowanych w I kw. br.

Przeczytajcie także: KNF rozszerzył licencję spółki Planet Pay

Ognivo to system KIR wykorzystywany do wymiany informacji pomiędzy bankami i innymi uprawnionymi podmiotami (to np. ZUS, Poczta Polska, urzędy skarbowe czy miast). Służy on m.in. do przenoszenia kont. W tym celu należy złożyć wniosek i upoważnienie dotyczące przeniesienia usług. W taki sam sposób można równocześnie złożyć wniosek o zamknięcie dotychczasowego konta osobistego. Wszystkie formalności z tym związane przejmuje bank, do którego klient chce się przenieść. Cały proces zajmuje kilka dni i nie wymaga dalszego zaangażowania klienta.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies