Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bank Nowy zamyka bankowość elektroniczną PBSBank24 i aplikację mobilną. Rezygnuje też z bankomatów biometrycznych

Od 4 lipca klienci Banku Nowego będą korzystać z nowego serwisu transakcyjnego: bankNOWY24

Bank Nowy zapowiedział wprowadzenie od 4 lipca istotnych zmian dla swoich klientów. Zrezygnuje z utrzymywania bankowości elektronicznej PBSBank24, z dotychczasowej aplikacji mobilnej oraz z bankowości biometrycznej. Wprowadzone zostaną również zmiany w regulaminach dotyczących prowadzenia kont.

Przeczytajcie także: Już dziś premiera Mapy polskiego fintechu 2022

Bank Nowy to instytucja, która powstała po tzw. przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku. W październiku zeszłego roku większościowy pakiet udziałów w banku przejął Wielkopolski Bank Spółdzielczy, działający pod nazwą handlową neoBank. Wygląda na to, że teraz instytucja planuje się odciąć od dawnego PBS-u również od strony technologicznej. Bankowość elektroniczną PBSBank24, będącą spuścizną po dawnym banku spółdzielczym, zastąpi od 4 lipca nowy serwis transakcyjny: bankNOWY24. Klienci korzystający do tej pory z bankowości PBSBank24 będą mogli się zalogować do nowego systemu przy użyciu dotychczasowych loginów. Hasło z kodem do zalogowania dostaną zaś SMS-em.

Również od 4 lipca nie będzie już dostępna aplikacja mobilna PBSBank24 mobile. Instytucja zapowiada, że w najbliższej przyszłości zostanie udostępniona nowa wersja aplikacji.

Użytkownicy korzystający z tokena aplikacyjnego do autoryzacji operacji będą musieli się przyzwyczaić do nowej metody potwierdzania dyspozycji: kodów z wiadomości SMS. Proces zmiany metody autoryzacji będzie prowadzony już w czerwcu, o czym użytkownicy objęci migracją zostaną poinformowani, a 4 lipca autoryzacja tokenem zostanie całkowicie wycofana.

Przeczytajcie także: Ponad 11 mln klientów mobile only w I kw. 2022

Co ciekawe, Bank Nowy postanowił się również wycofać z bankowości biometrycznej. To technologia, którą jeszcze bank w Sanoku wprowadzał jako pierwszy w Polsce. Opiera się na weryfikacji tożsamości na podstawie układu naczyń krwionośnych w palcu klienta. Użytkownicy, którzy skorzystali z możliwości zapisania swojego wzorca biometrycznego, przykładając palec do czytnika mogą autoryzować wypłaty w bankomatach biometrycznych (w sieci bankomatów Banku Nowego), wypłaty gotówkowe oraz przelewy. Od 4 lipca usługa zostanie wyłączona.

Jak podaje instytucja, zmiany w zakresie świadczonych usług oraz nowe regulaminy zostały przyjęte w związku z planowanym długofalowym procesem modernizacji oferty Banku Nowego i mają docelowo zwiększyć jego konkurencyjność na rynku finansowym.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies