Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Powstaje nowa aplikacja mobilna wykorzystująca open banking. Umożliwi agregację kont i zarządzanie budżetem

Apka jest rozwijana w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej Jakuba Stolarskiego, który dostał ostatnio od KNF licencję AISP

Powstaje nowa aplikacja do zarządzania wydatkami, wykorzystująca możliwości otwartej bankowości. Ma pozwalać na podglądanie stanu kont i historii transakcji z różnych banków w jednym miejscu. Docelowo ma pozwalać także na zbiorczą analizę wydatków i zarządzanie budżetem, również z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Przeczytajcie także: Nowa apka umożliwiająca wcześniejszą wypłatę wynagrodzenia

Jak dowiedziałam się od twórcy rozwiązania, Jakuba Stolarskiego, pierwsza wersja aplikacji ma ujrzeć światło dzienne w ciągu nadchodzących 3-6 miesięcy. Początkowo dostęp do niej zyskają użytkownicy telefonów z Androidem. Jej zaletą ma być m.in. prostota logowania, dzięki wykorzystaniu pojedynczego logowania (single sign-on) przez konto Facebooka i Google.

Użytkownik ma móc widzieć w apce wszystkie swoje konta, podsumowanie transakcji czy zaplanowane operacje, jednocześnie mając komfort, że nie przekazuje o nich informacji poszczególnym bankom. W dalszej perspektywie wyróżnikiem ma być również możliwość podpięcia kont z banków zagranicznych. W zarządzaniu budżetem mają pomagać przejrzyste wykresy i automatyczna kategoryzacja wydatków, która ma się pojawić w kolejnych wersjach produktu.

Przeczytajcie także: Instapay pomaga zarządzać płatnościami i wierzytelnościami

Co ciekawe, projekt nie jest owocem pracy dużej firmy czy sprawnego fintechu, a jednoosobowej działalności gospodarczej, której właściciel uzyskał niedawno od KNF licencję AISP (dostawcy świadczącego wyłącznie usługę dostępu do informacji o rachunku). Licencję taką posiada obecnie 13 podmiotów, spośród których pozostałe 12 to spółki, takie jak np. ING Usługi dla Biznesu, Comarch Finnace Connect czy Kontomatik.

Ubieganie się o licencję nie jest natomiast pierwszym zetknięciem się działalności Jakuba Stolarskiego z KNF-em. Wcześniej brał udział ze swoim projektem w Innovation Hub, gdzie miał okazję sprawdzić swoje rozwiązanie w udostępnianym przez KNF środowisku testowym.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies