Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Trzech chętnych na dostarczenie nowych kasowników do autobusów w Bielsku-Białej. Ale nie za cenę oczekiwaną przez MZK

Realizacją zamówienia zainteresowane są trzy podmioty: holenderskie Vayapay oraz polskie Pixel i Mera Systemy

Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej poinformował o postępach w przetargu na nowy system do wnoszenia opłat za przejazd komunikacją miejską oraz urządzenia do zamontowania w pojazdach. Po otwarciu ofert poinformowano, że realizacją zamówienia zainteresowane są trzy podmioty: holenderskie Vayapay oraz polskie Pixel i Mera Systemy.

Przeczytajcie także: Blik został członkiem systemu SWIFT

Żadna z ofert nie zmieściła się w założonym budżecie, ale Holendrom udało się w najmniejszym stopniu przekroczyć limit. MZK planowało przeznaczyć na realizację zamówienia łącznie 2,46 mln zł, w tym 2,21 mln zł na same kasowniki. Vayapay zadeklarowało, że wykona część zadania obejmującą dostarczenie kasowników za 2,35 mln zł. Pixel oszacował ten koszt na 6,61 mln zł, a Mera na 8,89 mln zł.

Jak mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, Bielsko-Biała planuje wyposażenie autobusów miejskich w kasowniki umożliwiające opłacenie przejazdu bez konieczności zakupu biletu. Pasażerowie będą regulować należność za przejazd poprzez zbliżenie do kasownika swojej karty płatniczej, smartfona i smartwatcha. Informacja o wniesieniu opłaty będzie przechowywana w systemie w postaci tzw. tokena, czyli ciągu cyfr, umożliwiającego identyfikację kart pasażerów.

Przeczytajcie także: W maju nowa aplikacja Biedronki z płatnościami Blik

W razie kontroli pasażerowie będą zbliżać kartę lub telefon do czytnika kontrolerskiego. Tego typu rozwiązania funkcjonują już w innych polskich miastach, o czym mogliście przeczytać w tekście : Bez gotówki i bez biletu. Oto miasta, w których opłacicie przejazd, przykładając kartę do "kasownika".

Miejski Zakład Komunikacyjny chce również stworzyć aplikację webową, umożliwiającą zakup biletów okresowych. Narzędzie ma działać zarówno na smartfonach, jak i na desktopach, a także oferować dogodne metody płatności jak przelewy pay by link, Blik czy płatności kartą.

Fot. MZK Bielsko-Biała/Grzegorz Macura

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies