Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
InPost znów podnosi stawki. To już trzecia aktualizacja cennika tej firmy w ciągu kilku ostatnich tygodni

Tym razem InPost podnosi ceny niemal wszystkich oferowanych przez siebie rodzajów opakowań

Przedsiębiorcy i klienci indywidualni korzystający z opakowań i materiałów eksploatacyjnych dystrybuowanych przez InPost muszą się liczyć z podwyżkami. Operator wprowadził bowiem nowy cennik asortymentu dostępnego w module InStore w systemie Manager Paczek.

Podrożały wszystkie rozmiary pudełek. Klient biznesowy zapłaci za nie obecnie od 68 gr netto (za pudełko w rozmiarze A1) do 4,20 zł (rozmiar C4). Wcześniej ceny mieściły się między 64 gr a 3,20 zł. Również klienci detaliczni odczują zmiany: ich pudełko A1 będzie teraz kosztować 73 gr netto (zamiast 69 gr), a za najdroższe dostępne, czyli C4, zapłacą 4,29 zł (zamiast 3,27 zł).

Przeczytajcie także: InPost zrezygnował z terminali w paczkomatach

Więcej trzeba będzie zapłacić również za inne akcesoria, takie jak koperty tekturowe, bąbelkowe czy folię stretch. W cenniku pojawiła się też nowa pozycja: wypełniacz papierowy, który kosztuje 140 zł w przypadku klienta biznesowego i 150 zł w przypadku klienta detalicznego (za 9,5 kg).

Potaniały natomiast tradycyjne foliopaki. W przypadku klienta biznesowego cena foliopaku małego spadła z 39 gr do 28 gr, średniego z 48 gr do 34 gr, a dużego z 70 gr do 51 gr. Na analogiczne obniżki mogą liczyć klienci detaliczni, którzy za ten rodzaj opakowania zapłacą teraz od 31 gr do 54 gr netto (wcześniej od 45 gr do 79 gr netto). Ta pozytywna zmiana nie dotyczy natomiast foliopaków eko, których ceny – nieznacznie, bo o 1-2 gr – wzrosły.

Przeczytajcie także: Orlen rozbudowuje sieć automatów paczkowych

Wzrost cen opakowań i materiałów eksploatacyjnych to kolejna podwyżka, jaką w ostatnim czasie InPost zafundował swoim klientom. Od 1 kwietnia wzrosły ceny dostaw realizowanych przez tego operatora, a już wkrótce – od 1 maja – stawki zostaną podniesione ponownie. O szczegółach tych zmian przeczytacie w tekście: InPost kolejny raz podnosi ceny. Nowe stawki będą obowiązywać od 1 maja bieżącego roku.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies