Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Orlen rozbudowuje sieć automatów paczkowych. Chce z nimi wyjść za granicę

Orlen deklaruje, że na koniec tego roku może posiadać 2 tys. maszyn do odbioru paczek. Natomiast sieć Orlen Paczka ma liczyć 10 tys. punktów

Usługa nadań i odbioru przesyłek Orlen Paczka jest obecnie oferowana w 6 tys. placówek. Do końca roku powinno ich być ponad 10 tys., o czym w rozmowie z ISBnews poinformował dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej koncernu – Łukasz Porażyński. Na tę liczbę ma się składać m.in. 2 tys. automatów paczkowych. Na razie rodzima firma uruchomiła 600 urządzeń tego typu.

Przeczytajcie także: Inpost zrezygnował z terminali w paczkomatach

Orlen zwiększa liczbę automatów w swojej sieci. Na koniec września 2021 roku posiadał ich ok. 200, a IV kw. ubiegłego roku zamykał z wynikiem 450 maszyn. Nie zrealizowano jednak planu, który zakładał, że na koniec roku będzie działać 500 urządzeń paczkowych Orlenu. Obecnie firma nie precyzuje, w jakim tempie jej sieć automatów paczkowych ma się rozwijać w kolejnych latach.

Przeczytajcie także: Polski fintech Zen nawiązał współpracę z Twisto

Co ciekawe, koncern analizuje możliwość wyjścia poza granice kraju z usługą Orlen Paczka. Dotyczy to również automatów. W pierwszej kolejności brane są pod uwagę rynki, na których firma posiada stacje paliw, czyli np. Niemcy i Czechy. Przedstawiający ten pomysł Porażyński zastrzegł jednak, że u naszych zachodnich sąsiadów podobne rozwiązanie z wykorzystaniem automatów paczkowych zostało opatentowane przez firmę DHL. W efekcie Orlen musiałby uiszczać opłaty licencyjne. Koncern nie wyklucza wprowadzenia tej usługi we współpracy z innym podmiotem.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies