Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Warta nawiązała współpracę z Campiri. Ubezpieczy właścicieli i najemców wypożyczanych kamperów

Użytkownicy platformy służącej do wypożyczania kamperów będą mogli wykupić ubezpieczenia na wypadek uszkodzenia pojazdu

Platforma Campiri, pośrednicząca w wynajmie kamperów, poinformowała o nawiązaniu współpracy z Wartą. Wspólnie z ubezpieczycielem zaoferuje swoim użytkownikom ubezpieczenia dla wynajmujących i najemców tego typu pojazdów.

Przeczytajcie także: PZU ubezpieczy użytkowników serwisu eBilet.pl

Campiri to serwis łączący osoby zainteresowane wynajmem samochodu kampingowego lub przyczepy z właścicielami indywidualnymi i wypożyczalniami, na podobnej zasadzie co np. Airbnb na rynku mieszkań i domów na wynajem. Wywodzi się z Czech, a swój biznes rozwija także w Polsce, Grecji i w planach ma Słowację. Liczba ofert z Polski to obecnie kilkadziesiąt pojazdów, ale ma ich sukcesywnie przybywać. Firma podkreśla, że udostępnienie swojego kampera na wynajem, w czasie gdy się z niego nie korzysta, może przynieść zarobek na poziomie nawet 50 tys. zł rocznie. Zachętą – zarówno dla właścicieli, jak i dla najmujących – ma być oferowane użytkownikom platformy ubezpieczenie OC Warty. Dzięki niemu właściciel może być spokojny o pokrycie ewentualnych szkód w jego pojeździe, a z kolei gwarancja w postaci takiej polisy ma pozwolić na obniżenie kaucji wnoszonej przez najemców nawet o połowę. Obecnie ta kwota może być dla niektórych najemców zniechęcająca, jest to bowiem koszt rzędu 3-5 tys. zł.

W ramach współpracy między Campiri a Wartą właściciele kamperów mogą również skorzystać z preferencyjnych warunków przy zakupie tradycyjnych ubezpieczeń komunikacyjnych. Swój samochód kampingowy ubezpieczą w zakresie OC, autocasco i assistance.

Przeczytajcie także: Tomasz Tarkowski dołącza do Uniqi

Warto wspomnieć, że to kolejna współpraca mająca wesprzeć rynek najmu. W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o partnerstwie między simpl.rent a PZU. Startup zajmujący się weryfikacją online najemców mieszkań wprowadził do swojej oferty polisy dla właścicieli i najemców. Tym pierwszym oferuje ubezpieczenia płatności czynszu, ruchomości, OC, ochronę prawną i assistance. Z kolei najemcy mogą ubezpieczyć swoje rzeczy w mieszkaniu oraz swoją odpowiedzialność cywilną za wyrządzone szkody, a także zapewnić sobie pomoc prawnika i fachowców.

To też kolejny przykład rosnącego zaangażowania ubezpieczycieli w oferowanie produktów na zewnętrznych platformach. Niedawno możliwość zakupu ubezpieczenia zyskali np. klienci serwisu eBilet.pl.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies