Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Startup simpl.rent wprowadza ubezpieczenia przy wynajmie mieszkania. Usługa jest oferowana we współpracy z PZU

Wynajmującym oferowane jest ubezpieczenie płatności czynszu, ruchomości, OC, ochrona prawna i assistance. Najemca może ubezpieczyć swoje rzeczy w mieszkaniu i OC, a także zapewnić sobie pomoc prawnika i fachowców

Simpl.rent we wspóplracy z PZU wprowadził ubezpieczenia płatności czynszu dla właścicieli i zarządzających mieszkaniami na wynajem oraz ubezpieczenia dla najemców. O tym, że takie polisy będą proponowane korzystającym z platformy simpl.rent, mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl już na początku grudnia. Teraz produkty są już dostępne, a PZU ujawniło się w roli partnera ubezpieczeniowego tego projektu.

Przeczytajcie także: Nieuczciwi agenci wyłudzili od ubezpieczycieli ponad 18 mln zł

Simpl.rent to polsko-brytyjski startup założony w 2019 r. Podstawowym obszarem jego działalności jest dostarczanie narzędzi do zdalnego sprawdzania wiarygodności najemców w trzech aspektach: poprzez weryfikację tożsamości, zarobków oraz historii płatniczej i kredytowej. Przy ocenie sytuacji finansowej porównywane są miesięczne zarobki najemcy w stosunku do ustalonego czynszu, a jednocześnie sprawdzane są informacje o nim w biurach informacji gospodarczych i Biurze Informacji Kredytowej.

Wynajmujący wykupuje na platformie link i przesyła go do potencjalnego najemcy. Najemca po kliknięciu w link potwierdza swoją tożsamość i zarobki. Może to zrobić, np. logując się do banku. Simpl.rent współpracuje w tym zakresie z Kontomatikiem. Efektem tego procesu jest przyznanie certyfikatu, dzięki któremu wynajmujący może podjąć decyzję o podpisaniu umowy z zainteresowanym, jednocześnie nie mając wglądu we wrażliwe dane, jak np. wysokość zarobków, szczegóły zaległości finansowych lub miejsce pracy. Z certyfikatu korzystają m.in. portale Otodom i OLX oraz operatorzy najmu instytucjonalnego (PRS, private rented sector).

Teraz użytkownicy platformy mogą dodatkowo zabezpieczyć swoje interesy, kupując ubezpieczenie. PZU zapewnia, że dzięki uprzedniej weryfikacji osoby, której przyznano certyfikat najemcy, może zaoferować klientom platformy polisy z szerokim zakresem w korzystnej cenie (w najmniejszym pakiecie od 29 zł za miesiąc).

Przeczytajcie także: Jakie będą ubezpieczenia od Revoluta?

Dzięki ubezpieczeniu, PZU wypłaci równowartość maksymalnie trzech czynszów (do 9 tys. zł), jeśli z jakichś powodów najemca będzie przez taki okres zalegał z regulowaniem należności. Polisa pokrywa również koszty szkód w wyposażeniu mieszkania w razie wystąpienia zdarzeń losowych, takich jak zalanie czy pożar, a także obejmuje zorganizowanie i pokrycie kosztów pomocy prawnika w sprawach związanych z wynajmem, np. gdy nieuczciwy lokator nie będzie chciał się wyprowadzić. Klient może liczyć także na assistance, czyli pomoc m.in. hydraulika czy elektryka w razie koniecznych napraw domowych. W pakiecie jest również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które może przydać się wynajmującemu, gdy np. w wyniku niezawinionej przez najemcę awarii instalacji woda zaleje mieszkanie sąsiada. Wówczas odpowiednie odszkodowania dostaną i sąsiad, i najemca.

Z kolei najemca może kupić polisę chroniącą jego rzeczy znajdujące się w mieszkaniu, a także odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym, dzięki czemu nie będzie musiał z własnej kieszeni pokrywać szkód wyrządzonych innym (np. poprzez zalanie najmowanego mieszkania). Może też zapewnić sobie ubezpieczenie ochrony prawnej, czyli pomoc prawnika w razie problemów z wynajmem mieszkania, oraz assistance gwarantujące pomoc fachowca w razie awarii. Cena polisy zależy od wybranego zakresu oraz sum ubezpieczenia i zaczyna się od 39 zł za rok.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies