Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Na lokacie znów można zarobić 5 proc. Nowa oferta od Banku Nowego

Lokata, jaką zaoferował właśnie bank z Podkarpacia, to pierwszy depozyt od dawna, który oferuje tak wysokie oprocentowanie. Niestety, to tylko promocja z licznymi warunkami

Rosnące stopy procentowe bardzo szybko przełożyły się na wzrost oprocentowania kredytów bankowych. Inaczej jest z odsetkami na lokatach, które wciąż rzadko przekraczają 2 proc. w skali roku. Dotychczas najwyższe oprocentowanie, jakie udało mi się znaleźć, oferował na lokacie powitalnej Nest Bank i było to 4 proc. w skali roku. Tym bardziej warto więc zwrócić uwagę na ofertę Banku Nowego (wcześniej Bank Nowy BFG), który właśnie wprowadził depozyt miesięczny z oprocentowaniem w wysokości 5 proc. Niestety, to tylko promocja, dodatkowo obwarowana wieloma warunkami.

Przeczytajcie także: Revolut rozpoczął współpracę z Kiwi.com

Z promocji mogą skorzystać tylko nowi klienci banku, którzy otwierają rachunek depozytowy przez internet. Jego minimalna kwota to tysiąc złotych, a maksymalna jedynie 10 tys. zł. Dodatkowo każdy klient może założyć tylko jeden taki promocyjny depozyt, co uniemożliwia ulokowanie na atrakcyjnych warunkach większych oszczędności. Lokata jest odnawialna, ale oprocentowanie od drugiego miesiąca wynosi już symboliczne 0,01 proc. w skali roku.

Co ciekawe nową lokatę można założyć jedynie online. Produkt nie jest dostępny w oddziałach Banku Nowego.

Przeczytajcie także: Bank Nowy BFG uruchomił nowy serwis informacyjny

Bank Nowy to instytucja, która w ostatnich latach sporo przeszła. Powstała po przymusowej restrukturyzacji Podkparpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku, zarządzonej na początku stycznia 2020 roku. Później nadzór nad nim przejął Bankowy Fundusz Gwarancyjny, powstał Bank Nowy BFG, który w październiku 2021 roku został przejęty przez poznański neoBank (Wielkopolski Bank Spółdzielczy).

KATEGORIA
PROMOCJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies