Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PBS wraca do życia. Bank Nowy BFG uruchomił nowy serwis informacyjny

Poddany przymusowej restrukturyzacji PBS docelowo ma być sprzedany inwestorowi lub inwestorom

Pod adresem pbsbank.pl pojawił się dziś nowy serwis informacyjny. Można się w nim zapoznać z pełną ofertą banku, w tym z rachunkami dla firm i klientów indywidualnych, lokatami, kartami kredytowymi czy innymi kredytami. Niestety, większość spraw związanych z zakupem nowych produktów trzeba załatwiać osobiście, odwiedzając jedną z placówek banku. W serwisie zachęca się też klientów do korzystania z bankowości elektronicznej i mobilnej.

Przeczytajcie także: Przymusowa restrukturyzacja PBS

Przypomnę, że PBS, to skrót od Podkarpackiego Banku Spółdzielczego. W styczniu bieżącego roku kontrolę nad instytucją przejął Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który przeniósł rachunki i inne produkty klientów indywidualnych do podmiotu o nazwie Bank Nowy BFG. Po krótkiej przerwie Bank Nowy BFG wznowił obsługę klientów BPS za pośrednictwem dotychczasowego serwisu transakcyjnego instytucji z Sanoka. Natomiast serwis informacyjny był prostą witryną z podstawowymi danymi na temat Banku Nowego BFG. Dopiero uruchomiona dziś strona przypomina witryny prowadzone przez inne banki.

Przeczytajcie także: Bank Nowy BFG uczestnikiem systemu Express Elixir

BFG przejął kontrolę nad PBS ze względu na trudną sytuację finansową tej instytucji i brak perspektyw na to, że wyjdzie z niej samodzielnie. Do Banku Nowego BFG przeniesiono tzw. wydzieloną część przedsiębiorstwa, z produktami klientów indywidualnych oraz małych firm. Docelowo bank ma zostać sprzedany inwestorowi lub inwestorom. Z udostępnionego dziś serwisu wynika, że Bank Nowy BFG prowadzi normalną działalność, wraz z akwizycją klientów. Ciekawostką może być fakt, że o ile adres strony internetowej, strony logowania czy nazwa aplikacji mobilnej pochodzą od PBS, to na wizualizacji karty kredytowej pojawia się logo Banku Nowego BFG.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies