Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Chyba będzie kolejny "pay". Tym razem od Facebooka

Źródła donoszą, że jedna z kolejnych aktualizacji aplikacji Messenger wyposaży ją w funkcję płatniczą

Zagraniczne serwisy informacyjne obiegła wczoraj informacja o szykowanych przez Facebooka kilku nowościach, które wkrótce pojawią się w aplikacji Messenger. Najważniejszą z nich mają być płatności. Wedle nieoficjalnych informacji Facebook dołączyłby w ten sposób do producentów smartfonów (np. Apple, Samsung) czy systemów operacyjnych (Android), które już mają swoje instrumenty służące do płatności mobilnych.

Przeczytajcie także: Android Pay w Wielkiej Brytanii tuż, tuż...

Zgodnie z doniesieniami użytkownicy Messengera mogliby przy jego pomocy płacić w sklepach stacjonarnych. Niestety FB nie podaje żadnych szczegółów. Nie wiadomo więc na przykład, co miałoby być źródłem pieniądza dla takich płatności, czy aplikacja wykorzystywałaby moduł zbliżeniowy smartfonów, jak robią to konkurencyjne rozwiązania, jaka byłaby sieć akceptacji, itd. Natomiast fakt, że Facebook może chcieć poeksperymentować z płatnościami, zaskoczeniem raczej nie jest. Użytkownicy Messengera w Stanach Zjednoczonych już mogą przesyłać pieniądze między sobą w ramach transferów P2P.

Przedstawiciele Facebooka na razie nie komentują tych doniesień. Być może czegoś więcej na ten temat będzie można dowiedzieć się w połowie przyszłego miesiąca podczas Facebook Developer Conference.

Przeczytajcie także: Portmonetka IKO wykończona na amen

Natomiast wśród innych nowości, jakie mają znaleźć się w aplikacji Messenger, źródła wymieniają także sekretny chat. Ma to być szyfrowana konwersacja, która skasuje się po jej zakończeniu. Może spotkać się z dużym zainteresowaniem w Polsce. Pytanie tylko, czy aby na pewno rozmowa przez taki chat będzie poufna.

Źródło: Silicon Republic

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies