Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Można już korzystać z WealthSeed. To polska aplikacja do inwestowania i zarządzania swoimi finansami

W projekt zaangażowani są m.in. Filip i Sławomir Lachowscy. Ten ostatni przed laty zbudował mBank

Spółka Fair Place Finance pochwaliła się dzisiaj rozwijaną przez siebie marką WealthSeed, która ma ułatwić inwestowanie oraz zarządzanie finansami. Wśród założycieli i udziałowców przedsięwzięcia są twórcy mBanku: Piotr Gawron i Sławomir Lachowski, a rolę prezesa pełni Filip Lachowski – syn znanego menedżera. Zespół pracował nad tym projektem przez dwa lata.

Przeczytajcie także: IdoSell uruchamia szybkie zakupy 1-Click z IdoPay

Fintech WealthSeed udostępnia swoje usługi za pośrednictwem aplikacji oraz serwisu www. Użytkownicy będą mogli z ich pomocą kupować akcje (ponad 3 tys. pozycji, ale papiery wartościowe z polskiej giełdy na razie nie są dostępne) oraz ETF-y (fundusze giełdowe, których ma być ponad 200). Firma przekonuje, że nie ograniczy oferty do najpopularniejszych rynków i klienci będą mogli kupować np. papiery notowane na giełdach azjatyckich. Do tego dochodzi możliwość zakupu polskich i zagranicznych funduszy inwestycyjnych, a w przyszłości uruchomione zostaną portfele zarządzane budowane z funduszy BlackRock (największa na świecie firma zarządzająca aktywami). W tym ostatnim przypadku minimalna inwestycja może wynieść 100 zł.

Narzędzia inwestycyjne to tylko część oferty. Obraz uzupełniają wielowalutowe konta (w złotych, euro i dolarach), możliwość wymiany walut, realizowania przelewów, a docelowo także karta płatnicza, możliwość wypłacania pieniędzy z wybranych bankomatów oraz integracja z Google Pay oraz Apple Pay. Startup przekonuje, że zapewni szeroki wachlarz usług, czym wyróżni się na tle innych fintechów, a jednocześnie zagwarantuje lepsze warunki i narzędzia niż banki czy domy maklerskie. Samo założenie konta w serwisie jest darmowe. Fintech chce zarabiać na prowizjach od transakcji.

Przeczytajcie także: Apple ma szykować własnego soft POS-a

Co z zabezpieczeniami? Środki klientów są przechowywane w Banku Gospodarstwa Krajowego, z kolei ich inwestycje zostaną objęte systemem rekompensat Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. W listopadzie 2020 roku KNF udzieliła spółce zezwolenia na świadczenie usług inwestycyjnych, a w marcu 2021 podmiot trafił na listę małych instytucji płatniczych. Firma Fair Place Finance deklaruje, że jej systemy informatyczne posiadają wszystkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa.

Początkowo fintech będzie oferował swoje usługi tylko w Polsce. W tym roku planuje tu pozyskać 30 tys. klientów indywidualnych. W przyszłym roku spółka może wejść ze swoimi produktami do kolejnych krajów – najpierw w naszym regionie, a w perspektywie kolejnych lat do wybranych państw tzw. starej UE. Jednocześnie rozbudowywana ma być oferta WealthSeed.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies