Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Syn Lachowskiego buduje fintech. Wealthseed ma być czymś więcej niż Robinhood

Fintech Wealthseed ma rozpocząć wkrótce działalność w Polsce, a później eksportować swoje usługi na całą Europę

Filip Lachowski, syn twórcy mBanku Sławomira Lachowskiego, buduje nowy fintech, finansowany m.in. przez jego ojca. Jak wynika z doniesień dzisiejszego Pulsu Biznesu, Wealthseed ma być czymś więcej niż popularna w USA aplikacja inwestycyjna Robinhood. Spółka Filipa Lachowskiego zaoferuje aplikację, w której znajdzie się m.in. bezpłatny rachunek maklerski, sklep z funduszami inwestycyjnymi, a później także rachunek płatniczy z kartą debetową, mogący zastąpić tradycyjne osobiste konto bankowe.

Przeczytajcie także: Czy nowy bank Lachowskiego wreszcie wystartuje?

Marka Wealthseed należy do spółki Fair Place Finance, która jesienią ubiegłego roku otrzymała od Komisji Nadzoru Finansowego licencję maklerską. Wśród jej udziałowców jest wspomniany już wyżej Sławomir Lachowski, a także jego wieloletni współpracownik – Piotr Gawron. Sam Lachowski nie występuje jednak ani we władzach wykonawczych fintechu, ani w jego organie nadzorczym. Wedle Pulsu Biznesu, jeśli chodzi o zarządzanie w Wealthseed, pierwsze skrzypce ma grać Filip Lachowski.

Przeczytajcie także: Nie będzie ekspansji mBanku w Europie

Natomiast Sławomir Lachowski uznawany jest za legendę polskiej bankowości, czym zasłużył sobie budując mBank. W czasach, gdy ta instytucja powstawała, a więc na początku XXI wieku, niewielu wierzyło, że bankowość online odniesie sukces. Dziś tradycyjne oddziały powoli kończą swój żywot. Po odejściu z mBanku Lachowski próbował swoich sił w kilku innych instytucjach, ale jak dotąd nie udało mu się powtórzyć sukcesu mBanku.

Źródło: Puls Biznesu

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies