Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Chcą konkurować z PayPalem? Źródła donoszą, że Apple Pay wejdzie do przeglądarek

Być może jeszcze w tym roku użytkownicy płatności Apple Pay będą mogli korzystać z tego rozwiązania za pośrednictwem przeglądarki Safari

W zagranicznych serwisach informacyjnych pojawiły się doniesienia na temat planów rozwojowych Apple Pay. Zgodnie z nimi płatności oferowane przez producenta smartfonów iPhone trafią do przeglądarki Safari. Być może jest to jeden z pomysłów na to, jak zawalczyć o lepszą transakcyjność Apple Pay, z którą na razie jest o wiele gorzej niż zakładali pomysłodawcy tego rozwiązania.

Przeczytajcie także: Android Pay w Wielkiej Brytanii tuż, tuż...

Z nieoficjalnych informacji wynika, że z poziomu przeglądarki internetowej za pomocą Apple Pay będą mogli płacić użytkownicy smartfonów iPhone i tabletów iPad posiadających czytnik linii papilarnych Touch ID. Być może nowa metoda płatności będzie dostępna również dla właścicieli komputerów i laptopów firmy Apple.

Nowe rozwiązanie ma być udostępnione przed początkiem tegorocznego sezonu zakupów świątecznych, najpewniej jesienią. Jednak firma z Cupertino odmówiła komentarza w sprawie tych doniesień. Źródła podejrzewają, że szczegółowe informacje na temat projektu prawdopodobnie zostaną ujawnione na corocznej konferencji Apple Worldwide Developers Conference w czerwcu.

Przeczytajcie także: Amazon ma dość loginów i haseł. Pozwoli płacić przez selfie

Obecnie najpopularniejszą chyba metodą płatności w sklepach internetowych w USA jest PayPal. Nowe rozwiązanie od firmy Apple będzie więc miało z kim konkurować. Brak konieczności podawania loginów i haseł dzięki czytnikowi Touch ID może stanowić istotną przewagę ergonomiczną nad PayPalem.

Płatności Apple Pay są dziś dostępne w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii i Chinach. W tym roku ich zasięg ma być rozszerzony o kolejne kraje. Mówi się, że plany rozwojowe Apple Pay zawierają również uzupełnienie funkcji płatności o przelewy P2P, czyli bezpośrednie transakcje pomiędzy użytkownikami indywidualnymi.

Źródło: recode

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies