Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PayPal coraz mocniej angażuje się w rozwój cyfrowych walut. Badacze natrafili na informacje o PayPal Coin

Amerykańska firma już jesienią 2020 r. otworzyła się na rynek kryptowalut oraz chciała uczestniczyć w tworzeniu cyfrowej waluty Facebooka

PayPal sprawdza możliwość wprowadzenia na rynek własnego stablecoina – taką informację podał Bloomberg, a amerykański operator płatności nie zaprzeczył tym doniesieniom. Jeden z menedżerów firmy, Jose Fernandez da Ponte, przyznał, że pomysł jest analizowany, a jeśli zapadnie decyzja o podjęciu dalszych działań, to korporacja będzie w tej sprawie współpracować z regulatorami rynku.

Przeczytajcie także: Diners Club wstrzymuje wydawnictwo kart w Polsce

Stablecoin to waluta cyfrowa powiązana z bardziej tradycyjnymi aktywami – zlotem czy pieniądzem fiducjarnym, np. euro. Z medialnych doniesień wynika, że w przypadku PayPala taką funkcję miałby pełnić dolar amerykański. Zaletą stablecoina jest m.in. większa stabilność kursu w porównaniu z kryptowalutami takimi jak np. bitcoin.

Na ślad działań PayPala natrafił w aplikacji firmy programista Steve Moser. Ukryty kod wskazuje na rozwijanie projektu o nazwie PayPal Coin. Firma utrzymuje, że to pozostałości po wewnętrznym hackatonie, czyli wydarzeniu, w którym biorą udział np. informatycy, by rozwiązać jakiś problem, stworzyć nowy produkt, etc. Oznacza to, że na razie nie należy się przywiązywać do nazwy czy logo stablecoina.

Przeczytajcie także: Wirtualnej karty Pekao nie dodacie do Google Pay oraz Apple Pay

Jesienią 2020 roku PayPal poinformował, że otwiera się na kryptowaluty i umożliwi ich kupowanie, sprzedawanie oraz przechowywanie w cyfrowym portfelu. Firma mówiła wówczas o sporym zainteresowaniu tym rynkiem. Jednocześnie warto pamiętać, że korporacja ta znajdowała się w gronie podmiotów pracujących nad Librą – kryptowalutą tworzoną głównie przez Facebooka, przy początkowym wsparciu Visy, Mastercarda, Ubera czy firmy eBay. PayPal, podobnie jak wiele innych korporacji, szybko jednak wycofał się z tego projektu.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies