Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wirtualnej karty Pekao nie dodacie do Google Pay oraz Apple Pay. Bank tłumaczy, że to tylko chwilowe

Pekao wyłączył funkcję dodawania wirtualnych kart do portfeli cyfrowych by, jak deklaruje, poprawić funkcjonalność usługi

Jak doniósł jeden z czytelników cashless.pl, bank Pekao wyłączył funkcję dodawania do portfeli cyfrowych takich jak Apple Pay czy Google Pay wirtualnych kart płatniczych. Wcześniej można było to robić za pośrednictwem aplikacji mobilnej PeoPay. – Próbowałem dzisiaj dodać PeoPay do Google Pay, przy czym nie mam żadnego plastiku z Pekao. Otrzymałem komunikat, że nie jest to możliwe, a na infolinii powiedziano mi, że do usług tych można obecnie dodawać tylko karty plastikowe – napisał do redakcji nasz czytelnik.

Przeczytajcie także: Pekao wprowadził mobilną autoryzację do oddziałów

W jego przypadku oznacza to, że na razie nie może korzystać z płatności mobilnych. – Akurat teraz wymieniłem telefon. Na poprzednim płatności Google Pay działały bez zarzutu – dodaje czytelnik.

Informację na temat wstrzymania aktywacji zbliżeniowych płatności mobilnych przez użytkowników wirtualnych kart potwierdziło biuro prasowe Pekao. – Obecnie klienci widzą w aplikacji PeoPay i mogą dodawać do Apple Pay i Google Pay karty plastikowe. Usługę dodawania kart wirtualnych udostępnimy w ciągu dwóch, trzech miesięcy – czytam w odpowiedzi na pytanie w tej sprawie.

Przeczytajcie także: Bilety komunikacji miejskiej w aplikacji PeoPay

Z deklaracji biura prasowego Pekao wynika, że powodem wstrzymania usługi przeznaczonej dla posiadaczy kart wirtualnych jest chęć zmiany zasad działania tych kart. Bank chce zwiększyć ich funkcjonalność, np. poprzez umożliwienie samodzielnego ustawiania kodu PIN. Bank podkreśla jednocześnie, że klienci, którzy dodali swoje wirtualne karty do portfeli cyfrowych wcześniej, mogą normalnie z nich korzystać na dotychczasowych zasadach.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies