Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BIK wprowadza Pakiet rodzinny. Za 99 zł rocznie pięć osób może być objętych m.in. Alertami BIK

Pakiet rodzinny BIK kosztuje tyle samo co zwykły Pakiet BIK dla jednego klienta. Z tym że zakresy obu usług są nieco inne

Biuro Informacji Kredytowej poinformowało o wprowadzeniu Oferty rodzinnej. To możliwość objęcia ochroną przed wyłudzeniami do pięciu członków rodziny lub bliskich w ramach jednego abonamentu w BIK. Jak tłumaczy Marcin Gozdek, dyrektor Departamentu rynku detalicznego BIK, propozycja została przygotowana z myślą o osobach, które nie mają głowy do tego, by samemu aktywować sobie takie rozwiązanie jak alerty BIK.

Przeczytajcie także: Startuje piaskownica technologiczna BIK HUB

Opiekun grupy rodzinnej może do niej zaprosić cztery pełnoletnie osoby, np. swoją partnerkę lub partnera, rodziców bądź teściów czy dorosłe dziecko. Dzięki temu będzie otrzymywał alerty BIK, czyli SMS-owe powiadomienia, dotyczące każdego z członków grupy w razie próby zaciągnięcia kredytu, pożyczki lub podpisania terminowego zobowiązania np. z firmą telekomunikacyjną na ich dane osobowe. Równolegle każdy z podopiecznych też będzie otrzymywał alerty dotyczące jego samego. W konsekwencji zarówno sama poszkodowana lub poszkodowany, jak i opiekun grupy będą mogli szybko zareagować w sytuacji wykorzystania danych przez wyłudzacza.

Przeczytajcie także: Alerty BIK w Aliorze dla kredytobiorców

Aby skorzystać z Oferty rodzinnej BIK, wszyscy członkowie grupy muszą zarejestrować się w BIK i potwierdzić swoją tożsamość. Dodatkowo umożliwi im to szybkie i proste zastrzeganie dowodu osobistego, w razie podejrzenia, że ich dane wpadły w ręce przestępców. Wystarczy, że za pomocą swojego konta na bik.pl wyłączą z obiegu dokument tożsamości i tym samym uniemożliwią wykorzystanie go do zaciągnięcia kredytu, pożyczki czy podpisania innej umowy przez oszusta.

Pakiet BIK Bezpieczna rodzina kosztuje 99 zł za rok, czyli tyle ile Pakiet BIK dla jednej osoby. W ramach pakietu rodzinnego opiekun i maksymalnie czterech podopiecznych będzie otrzymywać alerty BIK, a każdy z nich może poznać swój wskaźnik BIK oraz ocenę punktową BIK. Na grupę przysługuje również jeden raport BIK. To różnica w porównaniu z Pakietem BIK dla jednej osoby. W tym wypadku jego użytkownik może skorzystać z sześciu raportów.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies