Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowy podmiot z dostępem do danych o rachunkach. FeedAI chce zwiększać sprzedaż sklepów internetowych

Białostocka firma zamierza wykorzystać w procesie zakupowym wiedzę o sile nabywczej konsumenta

Komisja Nadzoru Finansowego zaktualizowała listę firm świadczących usługę dostępu do informacji o rachunkach bankowych (AIS). Do rejestru trafił białostocki startup FeedAI. To jedenasty podmiot, który uzyskał od KNF zezwolenie tego typu. Wcześniej takiego wpisu doczekały się InFakt, Authologic, TransactionLink, Kontomatik, AIS Gateway, Comarch Finance Connect, Ramp Link, Easy Check i Banqware, a ostatnio także należąca do Śląskiego spółka ING Usługi dla Biznesu.

Przeczytajcie także: Wysokość składki OC będzie zależeć m.in. od liczby punktów karnych

FeedAI tworzy rozwiązania dla segmentu e-commerce. Mają one zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz lojalność klientów. Firma wyjaśnia na swojej stronie, że rozwijany przez nią silnik rekomendacyjny spersonalizuje ofertę dla konkretnego użytkownika. W tym celu połączy jego preferencje zakupowe z siłą nabywczą – tu pojawia się potrzeba dostępu do rachunku bankowego i jego historii. Startup chce dostarczyć partnerom wtyczkę, dzięki której będą oni mogli łatwo zintegrować swoje sklepy ze wspomnianym narzędziem. Warto dodać, że projekt jest współfinansowany z środków unijnych.

Prowadzona przez KNF lista zawiera podmioty, które nie posiadają licencji krajowej instytucji płatniczej, a chcą oferować usługi oparte na dostępie do danych gromadzonych na kontach bankowych. To rozwiązanie wprowadzone przez dyrektywę PSD II, w ramach tzw. open bankingu. Dzięki niemu podmiot zewnętrzny, w tym przypadku FeedAI, może za zgodą klienta zyskać dostęp do danych jego rachunku i na tej podstawie zaoferować nowe usługi – zarówno firmom, jak i konsumentom.

Przeczytajcie także: Nowa wersja PeoPay już dla wszystkich klientów Pekao

W ostatnim czasie rozbudowy doczekała się także inna lista KNF. Rejestr małych instytucji płatniczych poszerzono o WB Transfers. To warszawska spółka zarejestrowana na początku tego roku. Na liście zgłoszonych usług tego podmiotu znaleźć można m.in. wydawanie instrumentów płatniczych, transfery środków na rachunek płatniczy u dostawcy użytkownika lub u innego dostawcy przy użyciu karty płatniczej czy działania niezbędne do prowadzenia rachunku.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies