Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Authologic będzie miał dostęp do danych o rachunkach. Startup dostał zezwolenie od KNF

Authologic agreguje najważniejsze metody weryfikacji tożsamości i oferuje je innym podmiotom

Startup Authologic trafił dziś do prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego rejestru podmiotów świadczących usługę dostępu do informacji o rachunku (AIS). Jest dziesiątym podmiotem, który uzyskał od KNF tego typu zezwolenie. Niedawno na listę podmiotów mogących oferować usługę AIS trafiła spółka ING Usługi dla Biznesu, a wcześniej także: InFakt, TransactionLink, Kontomatik, AIS Gateway, Comarch Finance Connect, Ramp Link, Easy Check i Banqware.

Przeczytajcie także: Authologic umożliwia weryfikację tożsamości Blikiem

Authologic specjalizuje się w dostarczaniu narzędzi do weryfikacji tożsamości online. Startup agreguje najważniejsze metody weryfikacji tożsamości i ofertuje je firmom, m.in. z branży faktoringowej czy usług zdrowotnych. Wśród narzędzi dostępnych przez platformę Authologic znaleźć można weryfikację przelewem bankowym, przez dane bankowe, rozpoznawanie dokumentów za pomocą wideo lub selfie oraz za pomocą eDO App.

Przeczytajcie także: eDO App jedną z metod weryfikacji dostępną przez Authologic

O wpis do rejestru, w którym właśnie znalazł się Authologic, ubiegają się podmioty, które nie posiadają licencji krajowej instytucji płatniczej, a chciałyby oferować usługi oparte na dostępie do danych gromadzonych na rachunkach bankowych. To rozwiązanie wprowadzone przez dyrektywę PSD II, w ramach tzw. otwartej bankowości. Dzięki niemu podmiot zewnętrzny, np. fintech, może za zgodą klienta zyskać dostęp do jego rachunku i na tej podstawie zaoferować mu nowe usługi.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies