Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wystartowały fintechowe studia SGH, wyjątkowy projekt warszawskiej uczelni

Studia "Fintech – nowe zjawiska i technologie na rynku finansowym" zostały objęte patronatem medialnym przez serwis cashless.pl

W warszawskiej Szkole Głównej Handlowej zainaugurowano dzisiaj pierwszą edycję podyplomowych studiów "Fintech – nowe zjawiska i technologie na rynku finansowym". Związaną z tym uroczystość rozpoczęło wystąpienie Dziekana Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH prof. Gabriela Główki. Następnie wystąpił prof. Lech Kurkliński, kierownik nowych studiów, który przedstawił wyniki badania na temat perspektyw i stanu rozwoju sektora fintech w Polsce.

Przeczytajcie także: O co chodzi w fintechowych studiach na SGH

Z badania przeprowadzonego wśród ekspertów i managerów finansowych wynika, że największą przewagą konkurencyjną firm fintechowych jest elastyczność i szybkość działania a także innowacyjność w sferze tworzenia produktów i usług. Z kolei do największych słabości tego sektora należą trudności z osiągnięciem masy krytycznej oraz brak zaufania klientów. Wśród barier blokujących rozwój na pierwszym miejscu wymieniono problemy z pozyskaniem kapitału początkowego.

Specjaliści uważają także, że największym wyzwaniem dla fintechów w dalszej przyszłości będzie dostosowanie się do wymogów regulacyjnych. Eksperci są bowiem zdania, że sektor fintechowy zostanie w niedalekim czasie uregulowany w stopniu podobnym do tego, jak uregulowane są dzisiaj banki czy towarzystwa ubezpieczeniowe.

Przeczytajcie także: Sukces rektrutacji fintechowych studiów SGH

Następnie odbyła się dyskusja panelowa, w trakcie której omówiono stan rozwoju i perspektywy dla fintechu w Polsce. Wzięli w niej udział: Katarzyna Królak-Wyszyńska, prezes Innovatika, Adam Kępa z zarządu ProService Finteco, Łukasz Piechowiak, prezes fundacji LendTech, Krzysztof Sobala wiceprezes Mastercard Data & Services, Paweł Widawski, prezes fundacji Fintech Poland oraz Zbigniew Wiliński, dyrektor departamentu fintechowego w Komisji Nadzoru Finansowego. Na dalszą część dnia zaplanowano też wykłady inauguracyjne Adama Kępy i Pawła Widawskiego oraz pierwsze zajęcia, które poprowadzić ma dr Mateusz Folwarski z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Rekrutacja do pierwszej edycji studiów fintechowych na SGH okazała się dużym sukcesem. Pierwotnie planowano przyjąć 24 słuchaczy, ale kandydatów było dwa razy więcej. Ostatecznie na listę wpisano 31 osób. Twórcy kierunku planują w przyszłości projekt rozwijać, np. prowadzić nowe badania, utworzyć Akademię Fintechu, czyli cykl spotkań poświęconych wybranym aspektom branży fintech, itd. Więcej na ten temat można przeczytać w rozmowie serwisu cashless.pl z prof. Lechem Kurklińskim. Fintechowe studia na SGH to jedyna taka podyplomówka, którą serwis cashless.pl objął patronatem medialnym.

Fot. Wikipedia, CCA 4.0

KATEGORIA
PATRONATY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies