Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
I znów o jednego ubezpieczyciela mniej. Majątkowy oddział Aegonu wstrzymuje sprzedaż ubezpieczeń

Aegon deklaruje, że nadal będzie rozwijał ofertę w ramach towarzystwa ubezpieczeń na życie, wygaszeniu ulega portfel majątkowy

Aegon poinformował o wstrzymaniu sprzedaży ubezpieczeń majątkowych. Od 1 października nie zawiera już nowych umów. Będzie natomiast nadal obsługiwać aktywne umowy, których zakres nie ulegnie zmianom.

Przeczytajcie także: Generali sfinalizowało fuzję z Concordią

Holenderska firma specjalizuje się w ubezpieczeniach na życie, inwestycyjnych i programach emerytalnych i – jak deklaruje – ten obszar będzie dalej nad Wisłą rozwijać w ramach towarzystwa ubezpieczeń na życie. Postanowiono natomiast wygasić aktywność w zakresie ubezpieczeń mienia. Te oferowała majątkowa spółka Aegonu, funkcjonująca w Polsce jako oddział węgierskiego podmiotu z tej grupy.

Majątkowy Aegon w Polsce nigdy nie osiągnął zbyt dużej skali. A przy tym nie oferował ubezpieczeń komunikacyjnych, a np. mniej popularne ubezpieczenia mieszkań.

Przeczytajcie także: Aviva, Axa i Aegon: czy znikną na stałe z rynku?

Dodatkowo grupa mierzy się z kłopotami związanymi ze sprzedażą polskiego biznesu. Przypomnę, że polskie operacje Aegonu miały zostać kupione przez grupę VIG, wraz ze spółkami z Węgier, Rumunii i Turcji. Na drodze do finalizacji akwizycji stanął jednak brak zgody po stronie węgierskich władz, a to tamtejszy biznes postrzegany był jako najcenniejszy element transakcji. I choć aprobatę wyraziły już urzędy antymonopolowe z części państw, a także Komisja Europejska, to węgierskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nadal nie chce się ugiąć. Niedawno sąd w Budapeszcie oddalił wspólną skargę Aegonu i VIG-u na decyzję węgierskiego MSW. Ubezpieczyciel zapowiedział odwołanie do Sądu Najwyższego. Wydaje się jednak, że choć VIG jeszcze walczy, to transakcja jest coraz mniej prawdopodobna.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies