Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Santander likwiduje fintech PagoFX. Miał być konkurencją dla Wise i Revoluta

Santander podjął decyzję o likwidacji PagoFX. Wypracowane do tej pory technologie mają zostać wykorzystane przez inny podmiot z tej samej grupy kapitałowej

Santander zdecydował o likwidacji fintechu PagoFX zaledwie kilka kwartałów po rozpoczęciu jego działalności. Firma miała się zakorzenić na rynku przelewów międzynarodowych, stać się konkurencją m.in. dla Wise (wcześniej TransferWise), ale wiadomo już, że z tych planów niewiele wyjdzie. Wraz z końcem listopada biznes przestanie działać.

Przeczytajcie także: Orlen uruchomił już 200 automatów paczkowych

PagoFX anonsowano już w kwietniu 2019 roku. Deklarowano wówczas, że firma zacznie działać w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Polsce, a z jej usług korzystać będą mogły także osoby, które nie są klientami Santandera. W PagoFX wykorzystano blockchain, by umożliwić międzynarodowe transakcje płatnicze. Usługa przeznaczona była dla klientów indywidualnych, jak i małych oraz średnich firm. Startup zatrudniał 50 osób.

Przeczytajcie także: Moneyback na kredytówkach w Revolucie

Instytucja wyjaśnia, że po przeglądzie strategicznym podjęto decyzję o likwidacji PagoFX, z którego ostatecznie korzystać mogli klienci w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz Belgii. Wypracowane do tej pory technologie mają zostać wykorzystane przez inny podmiot należący do Santandera – PagoNxt. Firma ta działa w segmencie płatności i udostępnia rozwiązania sprzedawcom oraz klientom.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies