Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Czworonożne roboty Boston Dynamics w służbie ubezpieczeń. Obejrzą szkody tam, gdzie człowiek nie jest w stanie bezpiecznie dotrzeć

Na wykorzystanie robotów w likwidacji szkód zdecydował się amerykański ubezpieczyciel Farmers Insurance

Farmers Insurance zamierza wykorzystywać zdalnie kontrolowanego robota do zadań związanych z likwidacją szkód. Użyje w tym celu robota przygotowanego przez Boston Dynamics i specjalnie przystosowanego do zadań przewidzianych przez ubezpieczyciela.

Przeczytajcie także: Travelka automatycznie włączy się po wyjeździe za granicę

Spot, bo tak nazywa się czworonożny robot, który będzie wykorzystywany przez Farmers Insurance, wesprze ubezpieczyciela w analizie zniszczeń po klęskach żywiołowych i innych zdarzeniach. Do zespołu zajmującego się likwidacją szkód dołączy tej jesieni. Jego zwinność i umiejętność poruszania się po trudnym terenie pomogą mu dotrzeć do miejsc niedostępnych dla ludzi.

Spot będzie wyposażony w różne czujniki i kamery oraz odpowiednie oprogramowanie, dzięki czemu będzie mógł zebrać dane dotyczące rozmiarów szkody. Znacznie usprawni to proces weryfikacji roszczeń w terenie. A zarazem wpłynie na poprawę bezpieczeństwa.

Przeczytajcie także: Sztuczna inteligencja pomaga w analizie szkód po Idzie

Początkowo robot ma być wykorzystywany do inspekcji po szkodach katastroficznych, takich jak huragany, tornada czy trzęsienia ziemi. Natomiast w przyszłości firma nie wyklucza, że posłuży on również do analizy strat po zdarzeniach takich jak pożary czy zawalenia się konstrukcji. A roboty Boston Dynamics "w akcji" można zobaczyć np. na tym filmiku (od 55 s widać czworonożnego Spota).

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies