Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Chubb oferuje ubezpieczenia turystyczne aktywujące się po przekroczeniu granicy. Wkrótce wprowadzi je do Polski

Ubezpieczenie zaczyna obowiązywać, gdy smartfon zarejestrowanego użytkownika podłączy się do sieci zagranicznego operatora

Chubb poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty usługi Pay as You Roam, czyli ubezpieczeń turystycznych aktywowanych automatycznie w momencie wyjazdu za granicę. To propozycja, którą chce wprowadzać na rynek we współpracy z bankami, firmami telekomunikacyjnymi i innymi zainteresowanymi partnerami. Rozwiązanie zadebiutowało już w Bułgarii, gdzie korzystać z niego mogą klienci operatora telekomunikacyjnego Telenor. A obecnie trwają prace nad udostępnieniem usługi u pierwszych partnerów Chubba w Polsce.

Przeczytajcie także: Powstaje Mapa Agentów

Ofertę Chubba klient znajdzie w aplikacji partnera ubezpieczyciela, a więc np. w bankowości mobilnej czy apce operatora telekomunikacyjnego. Tam należy się zarejestrować i ewentualnie podać dane innych podróżnych, których w przyszłości chciałoby się włączyć do ubezpieczenia (np. członków swojej rodziny).

Gdy zarejestrowany użytkownik wyjedzie za granicę i jego smartfon połączy się z siecią komórkową, zostanie rozpoznany jako korzystający z roamingu, a ochrona ubezpieczeniowa automatycznie aktywuje się. Klient zostanie o tym poinformowany poprzez wiadomość tekstową lub za pomocą powiadomienia w aplikacji. Od tergo momentu ma cztery godziny na odmowę objęcia ochroną ubezpieczeniową lub na jej potwierdzenie i wskazanie, kto powinien zostać objęty ubezpieczeniem (o ile nie zrobił tego przed podróżą).

Ubezpieczenie dezaktywuje się również automatycznie. Ochrona wyłącza się, gdy system wykryje, że klient nie korzysta już z roamingu (wrócił do swojego kraju), albo gdy czas jego pobytu za granicą przekroczy 31 dni, co jest maksymalnym okresem ubezpieczenia. Po zakończeniu podróży klient otrzyma powiadomienie mailem lub w aplikacji podsumowujące okres ubezpieczenia.

Przeczytajcie także: Sztuczna inteligencja pomaga w analizie szkód po Idzie

Składka za ochronę naliczana jest w modelu dziennym. Płatność doliczana jest do rachunku za telefon komórkowy lub pobierana bezpośrednio z konta w banku. Dokumenty dotyczące polisy klienci znajdą w aplikacji partnera Chubb, za pośrednictwem której korzystają z tej oferty. Tam też mogą przeglądać historię swoich podróży.

Warto wspomnieć, że podobne rozwiązanie dużo wcześniej zaoferował Revolut. Jego klienci też mogą korzystać z ubezpieczenia turystycznego automatycznie aktywowanego po wyjeździe z kraju.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies