Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Raiffeisen Digital Bank wykorzystuje rozwiązanie polskiego startupu. Self Learning Solutions dostarcza technologię do zarządzania ryzykiem

Self Learning Solutions założyli dwaj menedżerowie związani wcześniej z IPF Digital (Provident, Hapipożyczki)

Tej jesieni działalność operacyjną na polskim rynku ma rozpocząć Raiffeisen Digital Bank. Na początek zaproponuje klientom szybkie pożyczki gotówkowe do 100 tys. zł, które można zaciągnąć online za pośrednictwem aplikacji mobilnej – od rejestracji, przez weryfikację tożsamości i dochodów, aż po podpisanie umowy. O to, aby proces ubiegania się o finansowanie i oceny zdolności kredytowej przebiegał sprawnie, zadba polski startup Self Learning Solutions (SLS).

Przeczytajcie także: Blue Media zapewni szybkie wypłaty pożyczek z Raiffeisen Digital Bank

SLS dostarcza silnik scoringowy i decyzyjny, z którego korzystać będzie Raiffeisen Digital Bank przy udzielaniu pożyczek. Proces podejmowania decyzji kredytowej jest w pełni zautomatyzowany – po wypełnieniu wniosku o pożyczkę klient wie, czy otrzyma pożyczkę i na jakich warunkach. – Silnik odpytuje wszystkie istotne źródła danych, w tym biura kredytowe, dane transakcyjne (PSD 2), na tej podstawie oblicza scoring klientów i ofertę – mówi Karol Dziasek, dyrektor zarządzający Self Learning Solutions.

System zarządzania ryzykiem jest rozwiązaniem chmurowym, z którego Raiffeisen korzysta w modelu software as a service. SLS zapewnia platformę low codingową, co oznacza, że cały proces kredytowy można sparametryzować, ustawiając predefiniowane bloki, bez angażowania dodatkowych zasobów IT. Jak podają przedstawiciele startupu, połączenie techniczne platformy z bankiem, budowa procesów i wdrożenie strategii w silniku wraz z testami zajęło około sześć tygodni.

Przeczytajcie także: Krakowski Bank Spółdzielczy udostępnia przelewy Express Elixir

Self Learning Solutions zostało założone przez dwóch menedżerów związanych wcześniej z IPF Digital (Hapipożyczki, Provident). Karol Dziasek był dyrektorem ds. ryzyka w IPF Digital. Wcześniej pełnił podobną rolę w GE Money Banku i Alior Banku. Z kolei Przemysław Kamiński był dyrektorem na Polskę w IPF Digital. Wcześniej pracował m.in. w Avivie, gdzie był szefem departamentu wsparcia sprzedaży agentów oraz odpowiadał za rozwój nowych kanałów sprzedaży.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies